Reklama

Polska Wschodnia - oczko w głowie Ministra Artura Sobonia [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Abramek

Polska Wschodnia - oczko w głowie Ministra Artura Sobonia [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieporównywalna jakość infrastruktury w całym województwie. - czyli przyszłość Lubelszczyzny w kręgu zainteresowań Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

W Grand Hotel Lublinianka przedsiębiorcy oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego dyskutują nad wpływem rozwoju przemysłowego Lubelszczyzny, na rozwój marki Ursus. W kręgu obrad są też korzyści jakie mogą wynikać z odpowiedniego usytuowania rolnictwa na Lubelszczyźnie w Strategi Odpowiedzialnego Rozwoju
Działacz gospodarczy, Wojciech Myślecki zaznacza, że mamy nową rewolucyjną strategię odpowiedniego rozwoju obecnej koalicji rządzącej. Z tego faktu dumny jest też Minister Artur Soboń, który uważa, że wschodnia część regionu będzie za kilka lat całkiem inna. Wszystko za sprawą kolejnych inwestycji dotyczących kolei oraz dróg i autostrad:
-Polska musi rozwijać się w sposób zrównoważony. Nadrabiamy ostatnie 30 lat dla Polski Wschodniej. Jakość infrastruktury będzie za kilka lat nieporównywalna w całym województwie – mówi Artur Soboń, Wiceminister Inwestycji i Rozwoju.

Od 2011 roku swoje kolejne sukcesy stara się również budować park naukowo-biznesowy między firmą Ursus, a uczelniami wyższymi w regionie województwa lubelskiego. Zostało już zatrudnionych ponad 100 absolwentów kierunków technicznych. W związku z rosnącą liczbą produkcji autobusów, tych miejsc pracy będzie więcej.

Więcej informacji o spotkaniu w naszym wideo:Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE