Reklama

Politechnika Lubelska rozpoczęła współpracę z CeTA

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: CeTA

Politechnika Lubelska rozpoczęła współpracę z CeTA - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Politechnika Lubelska podpisała porozumienie z Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Instytucje łączą siły, by jeszcze lepiej, efektywniej i w coraz bardziej innowacyjnej formie kształcić studentów.

Centrum Technologii Audiowizualnych jest instytucją państwową, która dysponuje nowoczesnymi przestrzeniami (m.in. studiami filmowymi, pracowniami komputerowymi) i tworzy oraz promuje zaawansowane technologie multimedialne. Porozumienie stwarza możliwość dodatkowego kształcenia studentów i zdobywania przez nich cennego doświadczenia.

– Zapowiada się interesująca i owocna współpraca, dzięki której nasi studenci będą mieli okazję zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie nowych mediów pod kierunkiem wybitnych twórców audiowizualnych. Dostęp do nowoczesnej przestrzeni, zaawansowanego wyposażenia i nowatorskich technologii CeTA to również szansa na realizację innowacyjnych projektów – zapowiada prof. dr hab. inż. Piotr Kacejko, Rektor Politechniki Lubelskiej. – Kształcą się u nas już studenci Politechniki Wrocławskiej, teraz zapewnimy taką możliwość również przyszłym automatykom, robotykom czy programistom z Politechniki Lubelskiej.

- W CeTA młodzi inżynierowie mogą analizować i rozwijać m.in. system Motion Control, konstruować własne urządzenia oraz kreować nowe rozwiązania i technologie, które będą wspierać przemysł audiowizualny, zwłaszcza filmowy – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

W ramach współpracy planowane są m.in. staże i praktyki studenckie oraz realizacja projektów badawczych i edukacyjnych. Studenci-praktykanci mogą asystować przy projektach audiowizualnych, graficznych, filmowych, badawczych itp. W zależności od prowadzonych prac możliwe są praktyki w zakresie grafiki komputerowej, scenografii, zawodów kulturoznawczych, filmowych, a także zawodów inżynierskich: informatyków, programistów, robotyków, mechaników itp.

– Pierwsza wizyta w Centrum Technologii Audiowizualnych już za nami. Odwiedziliśmy m.in. studia filmowe, salę kinową i magazyn kostiumów. Największe wrażenie zrobiły na nas jednak nowoczesne technologie wszechobecne w CeTA. Na pewno dzięki współpracy powstaną ciekawe i nowatorskie przedsięwzięcia – podsumowuje Jakub Krzysiak, koordynator studenckiej telewizji Pollub.tv.

Centrum Technologii Audiowizualnych jest państwową instytucją kultury i sukcesorem Wytwórni Filmów Fabularnych. Prowadzi działalność o bardzo szerokim zakresie, która obejmuje edukację, tworzenie i promowanie nowoczesnych technologii audiowizualnych,  a także produkcję i koprodukcję filmową. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE