Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Szkoła Policji w Katowicach/KWP Lublin

Policjant z Lubelszczyzny drugim najlepszym dzielnicowym w kraju - Zdjęcie główne

foto Szkoła Policji w Katowicach/KWP Lublin

Wiadomości Zakończyły się rozgrywki w ramach XIII Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Reprezentant KWP w Lublinie, dzielnicowy asp. szt. Krzysztof Jańczuk w klasyfikacji generalnej zajął II miejsce.

W piątek (20 października) policjanci zmagający się w trzydniowych rozgrywkach w ramach XIII Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, a także ich przełożeni i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości kończącej zawody. Puchary zwycięzcom wręczył I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie reprezentował zdobywca tytułu "Najlepszego Dzielnicowego Lubelszczyzny 2023" aspirant sztabowy Krzysztof Jańczuk z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

I miejsce zajął i zdobył tytuł „Dzielnicowego Roku” st. sierż. Kamil Kirejczyk – KWP Białymstoku, II miejsce zajął asp. szt. Krzysztof Jańczuk – KWP w Lublinie (Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie). Na III stopniu podium stanął mł. asp. Mariusz Bojarczuk – KWP we Wrocławiu.

- Zanim jednak zwycięzcy spośród 51 uczestników zawodów pojawili się na podium, musieli stoczyć zaciętą rywalizację w pięciu konkurencjach: symulacja – podstawowe czynności służbowe, symulacja – kompetencje dzielnicowego, pierwsza pomoc, strzelanie oraz test wiedzy - informuje podkomisarz Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie.