Reklama

Policjant po służbie, też na służbie

Opublikowano: czw, 16 lut 2017 09:43
Autor: | Zdjęcie: portalowe

Policjant po służbie, też na służbie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wracał do domu po służbie. Zareagował na próbę kradzieży i ujął złodzieja. Okazało się, że nie tylko.

Policjant, który na co dzień pełni służbę w wydziale ruchu drogowego KWP w Lublinie w poniedziałkowe popołudnie wracał po pracy do domu autobusem.

Jego uwagę przykuł stojący przed nim pasażer. Ten wykorzystując tłok zaczął przybliżać się do stojącej w pobliżu kobiety. W pewnej chwili mężczyzna częściowo zasłoniętą przez reklamówkę lewą ręką rozsunął zamek torebki, która była przewieszona przez ramię pasażerki. Z uwagi na przyhamowanie autobusu, mężczyzna cofnął rękę, a potem włożył ją do torebki ponownie.

Funkcjonariusz złapał mężczyznę za rękę i przyciągając do siebie udał się z nim w narożnik autobusu. O zatrzymaniu sprawcy usiłowania kradzieży natychmiast  poinformował dyżurnego i poprosił o skierowanie patrolu. Ponadto poprosił kierowcę o zjechanie na najbliższy przystanek i zablokowanie drzwi  aż do czasu przyjazdu policyjnego patrolu.

Przybyli na miejsce policyjni wywiadowcy zabrali mężczyznę na komisariat.  Po sprawdzeniu jego danych okazało się, że jest to  56-letni mieszkaniec pow. łęczyńskiego. W dodatku mężczyzna poszukiwany był przez policjantów z łęczyńskiej komendy celem odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności.

Zgodnie z nakazem doprowadzenia, 56-latek najbliższe pół roku spędzi za kratkami. Dodatkowo  za swój ostatni przestępczy czyn  usłyszy zarzut usiłowania kradzieży.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE