Reklama

Policjanci uratowali z Zalewu matkę i jej 6-letnią córkę!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja Lubelska

Policjanci uratowali z Zalewu matkę i jej 6-letnią córkę! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci pełniący służbę w Posterunku Wodnym nad Zalewem Zemborzyckim wyciągnęli z wody 35-latkę i jej 6-letnią córkę. Dziewczynka poślizgnęła się na pomoście i wpadła do wody. Matka nie umiejąca pływać wskoczyła do wody aby ratować dziecko. Woda w tym miejscu ma ponad 2 metry głębokości. Funkcjonariusze udzieli im pomocy przedmedycznej oraz wezwali załogę karetki pogotowia. Dzięki błyskawicznej reakcji matka z córką całe i zdrowe zostały odwiezione do domu.

Wczoraj pełniący służbę w Posterunku Wodnym nad Zalewem Zemborzyckim patrol w składzie sierż. szt. Marek Siwek i sierż. szt. Łukasz Kwiatkowski oraz insp. Straży Miejskiej Krzysztof Szymański o godz. 13:10 zauważyli siedzącą na końcu pomostu kobietę z dwójką małych dzieci i psem. W pewnym momencie jedno z nich wstając poślizgnęło się i wpadło do wody. Za dziewczynką do wody wskoczyła matka aby ją ratować. Jedną ręką trzymała się pomostu, a drugą szukała dziecka, które zniknęło pod lustrem wody. Widząc to funkcjonariusze bezzwłocznie ruszyli z pomocą. Dwóch z nich pobiegło do posterunku, który był obok po koło ratunkowe i bosak. Jeden z nich, dzielnicowy z VII komisariatu policji pobiegł na pomost. Położył się na nim i chwycił 6-latkę za rękę, która właśnie wynurzyła się z wody. Błyskawicznie wyciągnął dziewczynkę z wody na pomost. Następnie wyciągnął również matkę, która jak się później przyznała, również nie umie pływać.

Policjanci udzielili pomocy przedmedycznej obu osobom i wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia. Owinęli je również w ręczniki, które mieli na posterunku. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy kobiecie i jej córce nic się nie stało. Po przebadaniu przez lekarza całe i zdrowe funkcjonariusze odwieźli do domu. Matka była trzeźwa, oświadczyła, że nie wie jak doszło do wpadnięcia jej córki do wody a sama wskoczyła, aby ratować dziekco chociaż nie potrafi pływać. Kobieta powiedziała, że często z córkami w wieku 4-lat i 6-lat przychodzi na spacer nad zalew, ponieważ mieszkają na pobliskim osiedlu.

Przy tej okazji przypominamy: Posterunek Wodny nad Zalewem Zemborzyckim funkcjonuje od 01.05 do 30.09 w godz. 8:00 – 20:30. Funkcjonariusze pełnią służbę w systemie zmianowym, pierwsza zmiana w godz. 7:00-15:00 a druga w godz. 13:00-21:00. Delegowanych do pełnienia służby jest 6 policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wspomaganych na porannych zmianach przez 4 funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Lublinie. Funkcjonariusze mają do dyspozycji łódkę, radiowóz,  rowery oraz sprzęt ratowniczy. Dodatkowo ich działania nad zbiornikiem wodnym wspierają policyjne patrole rowerowe z Komendy Miejskiej w godz. 10:00 – 18:00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE