Reklama

Reklama

Policjanci ujawnili części samochodów pochodzących z kradzieży

Opublikowano: 29 kwietnia 2019 10:29
Autor: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie | Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Policjanci ujawnili części samochodów pochodzących z kradzieży - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Elementy karoserii z częściowo usuniętymi numerami nadwozia, deski rozdzielcze z busów i kilka pojazdów typu kamper, których podzespoły mogą pochodzić z przestępstw ujawnili i zabezpieczyli policjanci z KMP i KWP w Lublinie. To efekt działań wymierzonych w przestępczość samochodową. Wartość zabezpieczonych pojazdów oraz podzespołów to kwota rzędu ponad 700 tys. zł. Policjanci ustalili właściciela posesji, na których ujawniono te pojazdy. Wkrótce będą wykonywane z nim dalsze czynności procesowe.

Reklama

Policjanci z KMP w Lublinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu wspólnie z kryminalnymi z KWP w Lublinie odwiedzili w czwartek dwie posesje, jedną w Lublinie, drugą w gm. Głusk.  Z informacji, jakie posiadali, wynikało, że na tych działkach mogą znajdować się pojazdy lub ich części pochodzące z kradzieży na terenie Unii Europejskiej.

Podczas prowadzonych na miejscu czynności z udziałem funkcjonariuszy Straży Granicznej, mundurowi ujawnili po wstępnej weryfikacji 5 pojazdów typu kamper  z tylnym zawieszeniem z odciętymi przednimi częściami pojazdów oraz bez elementów, dzięki którym możliwa byłaby identyfikacja. Znaleziono także elementy takie jak przednie części karoserii z częściowo usuniętymi numerami nadwozia, deski rozdzielcze z busów i trzy całe pojazdy typu kamper, których podzespoły mogą pochodzić z przestępstw.

Policjanci ustalili numery VIN kilku pojazdów, które jak się okazało, figurują jako utracone na terenie UE.

Ujawnione pojazdy i ich części zostały zabezpieczone. Funkcjonariusze ustalili właściciela posesji. Wkrótce z mężczyzną będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Wartość zabezpieczonych pojazdów oraz podzespołów to kwota rzędu ponad 700 tys. zł.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.