Reklama

Pogromcy włamywacza docenieni przez komendanta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KMP Biała Podlaska

Pogromcy włamywacza docenieni przez komendanta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzech mieszkańców Terespola zostało zaproszonych do Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, gdzie odebrali listy gratulacyjne za swą obywatelską postawę.

Wczoraj komendant KMP w Białej Podlaskiej miał okazję podziękować trzem mieszkańcom Terespola, za zaangażowanie się w pogoń za włamywaczem, którego dzięki właśnie ich interwencji udało się zatrzymać.

 - Do zdarzenia, które stało się podstawą wczorajszego spotkania doszło 25  listopada. Do mieszkania w jednym z bloków przy ul. Janowskiej w Terespolu zadzwoniło dwóch mężczyzn. Kiedy nikt z wnętrza się nie odezwał, mężczyźni wyłamali zamek w drzwiach wejściowych, chcąc wejść do środka. Sprawcy nie przewidzieli, że brak odzewu na ich dzwonek wynikał z tego, że właściciel był w tym czasie na balkonie. Mężczyzna widząc stojących w drzwiach swojego domu osobników z narzędziami służącymi im do włamania, wszczął alarm, a następnie tak jak stał, w koszuli i bez butów, zaczął ich gonić – wspomina zdarzenie Jarosław Janicki, rzecznik KMP w Białej.

 Do właściciela mieszkania, do którego próbowali włamać się rabusie, dołączyli w pościgu jego sąsiedzi. - Udało im się dogonić, ująć i przekazać policji jednego z niedoszłych włamywaczy. Jak się okazało był to 35-letni mieszkaniec Warszawy, który ma na swoim koncie kilkadziesiąt rejestracji za włamania i kradzieże popełniane na terenie całego kraju. Dwa dni później warszawiak usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, a zabezpieczony materiał dowodowy (m.in. porzucone podczas ucieczki narzędzia służące do włamania) pozwoliły sądowi aresztować go na czas trwania postępowania – relacjonuje Janicki.

Wczoraj komendant miejski insp. Dariusz Dudzik miał okazję pogratulować trzem mężczyznom, którzy interwencję podjęli. Otrzymali listy gratulacyjne i upominki. - Komendant podkreślił ich godne naśladowania zachowanie i wskazał je jako wzór postawy obywatelskiej, nieobojętnej na krzywdę innej osoby – dodaje rzecznik KMP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE