Reklama

Podejrzani o korupcję w szpitalu wojskowym usłyszeli zarzuty

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

Podejrzani o korupcję w szpitalu wojskowym usłyszeli zarzuty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa śledztwo w sprawie korupcji w 1. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Lublinie. W związku z tym CBA zatrzymało dwie osoby odpowiedzialne za ustawianie przetargów. Dziś usłyszeli zarzuty.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa zatrzymani oskarżeni są o ustawianie przetargu wartego 820 tys. zł na zakup urządzeń medycznych dla szpitala. Zatrzymani w sprawie nie przyznają się do winy. Grozi im nawet do 8 lat więzienia. Obecnie jednak oboje mogą wyjść za kaucją w wysokości 50 tys. zł.

Są nimi: Piotr K. – kierownik jednej z pracowni diagnostyki  lubelskiego  szpitala. Zasiadając w komisji przetargowej lubelskiego szpitala wojskowego miał pomóc w wygraniu przetargu firmie, reprezentowanej przez Jadwigę PK., będącej dyrektorką handlową jednej z warszawskich firm medycznych. Co więcej miał także gwarantować faworyzowanie jej firmy oskarżonej w kolejnych przetargach. W zamian otrzymać miał łapówkę w wysokości 830zł jako opłatę za jego udział w spotkaniu naukowym oraz pobyt wypoczynkowy w domu należącego do oskarżonej.

Na czas trwania postępowania wobec Piotra K. prokurator zastosował zakaz zasiadania w komisjach przetargowych. Natomiast Jadwiga PK. nie będzie mogła ubiegać się o zamówienia publiczne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE