Reklama

Pociągi wracają na tory uszkodzone po wykolejeniu wagonów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Spotted: Gmina Niemce/facebook.com

Pociągi wracają na tory uszkodzone po wykolejeniu wagonów - Zdjęcie główne

Zespoły techniczne pracowały bez przerwy od 7 czerwca przy usuwaniu skutków wypadku w Ciecierzynie | foto Spotted: Gmina Niemce/facebook.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wagony pociągu towarowego wykoleiły się na trasie z Lublina do Lubartowa w niedzielne popołudnie, a już w środę wieczorem przywrócono ruch na zniszczonym odcinku torów w Ciecierzynie.

Jak informują przedstawiciele kolei, już w środę (10 czerwca) wieczorem przywrócono ruch pociągów na linii kolejowej Lublin - Łuków. W minioną niedzielę, przed godz. 15, na wysokości Ciecierzyna (gm. Niemce, powiat lubelski) doszło do wykolejenia kilkunastu pustych wagonów towarowych liczącego 35 tzw. węglarek składu. Tory kolejowe zostały zniszczone na długości około 300 metrów.


- Zespoły techniczne pracowały bez przerwy od 7 czerwca z wykorzystaniem m.in. dwóch pociągów ratownictwa technicznego, dźwigu i ciągnika gąsienicowego, aby jak najszybciej przywrócić przejazd pociągów. Dziś naprawiony został tor. Konieczna była wymiana szyn i podkładów na długości około 300 metrów. Składy pasażerskie i towarowe mogą już sprawnie i bezpiecznie kursować na trasie Lublin – Lubartów – Łuków - potwierdza Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.


W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, 32-letni maszynista był trzeźwy. Nie ustalono jeszcze przyczyn wypadku. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz Państwowa Komisja ds. Badania Wypadków Kolejowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE