Reklama

Piknik zdrowotny i Bieg po zdrowie

Opublikowano:
Autor:

Piknik zdrowotny i Bieg  po zdrowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 13 września w Strzakłach w Gminie Międzyrzec Podlaski odbył się piknik zdrowotny i Bieg po zdrowie, związany z realizacją projektu ?Razem dla serca?.

Pierwsza impreza z tego cyklu odbyła się 6 września w Piszczacu. Tydzień później „po zdrowie” biegli mieszkańcy miasta i gminy Międzyrzec Podlaski w Strzakłach, a kolejne pikniki zaplanowano na 20 września w Wisznicach i 4 października w Terespolu.      

13 września na terenie Szkoły Podstawowej w Strzakłach zgromadzili się biegacze w różnym wieku. Najpierw  dzieci i młodzież rywalizowali na dystansach: 400, 1000, 1500 i 2000 m. Kilkadziesiąt osób powyżej szesnastego roku życia wzięło udział w biegu głównym na dystansie pięciu kilometrów na trasie: Strzakły-Pościsze-Strzakły. Kilka minut po biegaczach wystartowali zawodnicy marszu Nordic Walking. Wszyscy którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi zawodnicy zostali udekorowani pucharami i nagrodami rzeczowymi, które wręczali Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Filipiuk oraz radny powiatowy Mariusz Kostka. Ponadto każdy biegacz i uczestnik marszu miał szansę wylosować upominek od sponsorów.    

 Na terenie pikniku stanęło tzw. Miasteczko Zdrowia. Można w  nim było skorzystać z bezpłatnych konsultacji, porad dietetyka i badań w kierunku chorób układu krążenia. Nie zabrakło oczywiście pokazów ratownictwa medycznego, były stoiska ze zdrową żywnością i możliwością degustacji potraw. Przygotowano zabawy, gry i konkursy dla dzieci i dla dorosłych. Wielką popularnością cieszyło się skakanie w workach i strzelanie z łuku tradycyjnego. Imprezę zakończył koncert zespołu Fortex z Międzyrzeca Podlaskiego.  


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE