Reklama

Pedofil omotał chłopca w sieci, wykorzystał w realu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: policja

Pedofil omotał chłopca w sieci, wykorzystał w realu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 23-letni mieszkaniec Wrocławia jest podejrzany o obcowanie płciowe z chłopcem z Lublina. Wpadł dzięki ustaleniom policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie.

Mieszkaniec Wrocławia za pomocą komunikatora internetowego umówił się na spotkanie z nieletnim z Lublina. Chłopak miał mniej niż 15 lat. Pedofil wykorzystał go seksualnie. Mężczyzna na wniosek policjantów i prokuratora w piątek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 To kolejny taki przypadek w ostatnich tygodniach. W lutym policjanci ustalili, że mieszkająca w naszym regionie dziewczyna została zaczepiona przez dwóch nieznajomych na portalu społecznościowym. Namówili ją do zrobienia sobie zdjęć oraz filmów o treściach pornograficznych.

 Ona również  otrzymywała zdjęcia i filmy tej samej treści od poznanych 16-latków. Jeden z nich jest obywatelem Polski mieszkającym w Wielkiej Brytanii zaś drugi mieszkańcem woj. małopolskiego. Obaj zostali oddani do dyspozycji sądów rodzinnych i nieletnich.

Mając na uwadze dobro dzieci policjanci zachęcają rodziców i opiekunów przede wszystkim do rozmów nt. istniejących zagrożeń, kontrolowania stron internetowych, jakie odwiedzają ich dzieci oraz monitorowania treści, jakie przesyłają za pośrednictwem portali społecznościowych czy innych aplikacji służących do komunikacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE