Reklama

Reklama

Paweł Gilowski nie jest już prezesem lubelskiego Funduszu dzielącego milionowe dotacje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: dsm

Paweł Gilowski nie jest już prezesem lubelskiego Funduszu dzielącego milionowe dotacje - Zdjęcie główne

Paweł Gilowski jest synem nieżyjącej już Zyty Gilowskiej, która był wicepremierem i ministrem finansów | foto dsm

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Syn byłej wicepremier - Zyty Gilowskiej, nie jest już prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który rozdziela milionowe dotacje na proekologiczne działania.

Reklama

Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej działają w 16 polskich miastach. Unijnymi dotacjami dofinansowują inwestycje i działania proekologiczne, realizują rządowe programy (np. Czyste Powietrze i Moja Woda) oraz dofinansowują wymianę starych pieców i montaż paneli słonecznych. Ze środków Funduszu mogą korzystać samorządy, podmioty gospodarcze, jednostki publiczne, organizacje pozarządowe i osoby fizyczne. 

 

Prezesem lubelskiego Funduszu od 1 stycznia 2018 roku był Paweł Gilowski. 

 

- Na wniosek Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Zarząd Województwa Lubelskiego odwołał w dniu 26.10.2020 r. Pana Pawła Gilowskiego z funkcji Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Lublinie - czytamy w komunikacie na stronie interenetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 

Nie podano jednak powodu odwołania prezesa, ale poinformowano kto zajmie Jego miejsce. Nowym szefem został Grzegorz Grzywaczewski będący jednocześnie wykładowcą Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. 

 

- Jednocześnie Zarząd Województwa Lubelskiego, na wniosek Rady Nadzorczej WFOŚiGW, powołał w dniu 27.10.2020 r. na Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Lublinie Pana Prof. Grzegorza Grzywaczewskiego, dotychczasowego Zastępcę Prezesa Zarządu WFOŚiGW - czytamy w tym samym komunikacie. 

 

Paweł Gilowski jest synem nieżyjącej już Zyty Gilowskiej, która w latach 2003 - 2005 była wiceprzewodniczącą lubelskiej Platformy Obywatelskiej. Potem związała się z obecnie rządzącą partią Prawo i Sprawiedliwość. Była ministrem finansów i wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcienkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE