Reklama

Pani Profesor, cyknijmy sobie selfie!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Wykrętek oraz dr Monika Szabłowska-Zaremba

Pani Profesor, cyknijmy sobie selfie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Selfie z wykładowcą? Dlaczego nie! Studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego robili sobie zdjęcia z ulubionymi wykładowcami.

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim miało dzisiaj miejsce otwarcie wystawy „Selfie z wykładowcą”. Wystawa jest zwieńczeniem konkursu, w którym brali udział studenci i ich wykładowcy.

- Piszę pracę magisterską o selfie, a w programie moich studiów jest także wykonanie projektu. W tym roku obchodzimy też 100-lecie KUL-u. Z połączenia tych trzech czynników wziął się pomysł na stworzenie konkursu – mówi organizator Kamil Wykrętek, student humanistyki cyfrowej.

Do 18 kwietnia studenci przesyłali fotografie. Następnie czteroosobowa komisja wybrała najlepsze prace. W jej skład wchodzili: Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej KUL dr hab. Małgorzata Nowak-Barcińska, dr Marcin Baranowski, dr Monika Szabłowska-Zaremba (opiekun projektu) oraz Kamil Wykrętek. Przy ocenie brano pod uwagę jakość techniczną zdjęcia, ale też ukazaną na nim opowieść: znaczące tło, relacje z wykładowcą, czy emocje towarzyszące chwili. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

- Można powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę, gdyż zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Na początku nie każdy ze studentów miał śmiałość podejść i poprosić o wspólne zdjęcie z wykładowcą. Były obawy, że prowadzący zajęcia nie wyrażą zgody - opowiada dr Monika Szabłowska-Zaremba.

Okazało się, że opory były zbędne. Wykładowcy chętnie uczestniczyli w wydarzeniu, a część z nich sama dopytywała się o konkurs.  Wystawę „Selfie z wykładowcą” możemy oglądać do 28.04 w atrium Collegium Norwidianum.I miejsce: Sebastian Kwiatek i dr Małgorzata Peroń - "Wiosna na dziedzińcu KUL"

II miejsce: Dominika Rejman i Zuzanna Markowska wraz z dr. hab. Andrzejem Tyszczykiem - "Wiedza to potęga KUL!"


III miejsce: Klaudia Lewicka i dr Piotr Rachwał - "Kto ma pilot, ten ma władzę!"Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE