Reklama

Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim wśród siedmiu cudów Polski? Głosujmy!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Robert Mazurek

Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim wśród siedmiu cudów Polski? Głosujmy! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy radzyński pałac Potockich stanie się jednym z ?7 nowych cudów Polski?? Są na to spore szanse, o ile w akcję głosowania organizowaną przez ?National Geographic Traveler? włączą się mieszkańcy Lubelszczyzny.

Na kilkanaście dni przed zakończeniem głosowania jedyny kandydat z województwa lubelskiego zdecydowanie prowadzi, mając blisko trzykrotnie więcej głosów niż drugi Kościół Pokoju w Świdnicy.

Do akcji włączyła się m.in. Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego, która radzynianom oferuje specjalne stanowiska komputerowe do głosowania. Ponadto stworzona została strona na Facebooku „Pałac Potockich cudem Polski”, mająca już blisko 2,5 tys. polubień, której celem jest przypominanie o codziennym głosowaniu – poinformował nas Robert Mazurek, aktywnie działający na rzec promocji radzyńskiego pałacu Potockich w plebiscycie. – Ponadto ostatniego dnia trwania plebiscytu (22 września) w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim planowany jest Szkolny Dzień Głosowania na radzyński pałac Potockich – dodaje Mazurek.

A zasady głosowania są bardzo proste.

Wystarczy wejść na stronę internetową 7cudow.national-geographic.pl, wybrać z listy proponowanych obiektów ten, który uważamy za wyjątkowy i kliknąć „zagłosuj”. Mamy nadzieję, że to właśnie radzyński pałac Potockich okaże się tym najbardziej wyjątkowym i zdobędzie największą liczbę głosów. 

Wśród nominowanych są m.in. Kościół Pokoju w Świdnicy, Filharmonia Szczecińska, Chełmno, Kaszubski Park Etnograficzny, Zamek w Kórniku czy Święta Lipka. Radzyński pałac Potockich to jedyny zabytek z Lubelszczyzny. Czy znajdzie się wśród „7 nowych cudów Polski”? Wszystko w rękach internautów. Głosować można do 22 września oddając jeden głos dziennie. Wyniki plebiscytu zostaną opublikowane na łamach listopadowego numeru „National Geographic Traveler”, który ukaże się 23 października.

Tak National Geographic Polska rekomenduje radzyński pałac Potockich: Uznawany jest za perłę rokoka. Wzniesiony w XVII w. Zaprojektował go August Locci, przebudował Jakub Fontana. Porównywany do Wilanowa. Nie bez powodu – jego piękne rzeźby to dzieło Jana Chryzostoma Redlera. Artysta wcześniej zdobił właśnie ogród pałacowy w Wilanowie. I tak przy bramach znajdują się cztery rzeźby obrazujące prace Herkulesa. W skrzydle wschodnim zobaczymy walkę z bykiem i lwem. W zachodnim z Cerberem i smokiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE