Reklama

Oszuści „policjanci” złapani na gorącym uczynku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Oszuści „policjanci” złapani na gorącym uczynku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy podawali się za policjantów i przyszli po 16 tysięcy zł należące do starszej kobiety.

Wczoraj do 71-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta. Poinformował, że aktualnie kryminalni w Lublinie prowadzą akcję zwalczania oszustów bankowych. Ponadto powiedział, że pieniądze starszej kobiety są zagrożone i aby nie dać się zwieść oszustom musi z nim współpracować. Mieszkanka Lublina poszła do banku i wypłaciła swoje oszczędności zgodnie z podanymi poleceniami oszusta. Wychodząc z banku wsiadła do taksówki i pojechała w umówione miejsce. Starsza pani zawinęła pieniądze w kartkę i położyła je pod śmietnik na jednym z lubelskich osiedli. Owiniętą gotówkę mieli rzekomo przejąć „policjanci” prowadzący całą akcję. 

Na idealny moment czekali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Na gorącym uczynku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy przyszli odebrać gotówkę. Fałszywymi policjantami okazali się bardzo młodzi mieszkańcy Lublina w wieku 17 i 18 lat. Oszuści byli bardzo zaskoczeni, że zostali zatrzymani przez prawdziwych policjantów. Podobno oszczędnościami starszej pani mieli podzielić się po połowie. Owiniętej gotówki było blisko 16 tysięcy zł. 

Obydwoje zostali zatrzymani. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.   

Policja przypomina! 

Pamiętajmy, że każdy z nas może stać się ofiarą oszustów, którzy typują zazwyczaj osoby starsze, samotne. Nie informujmy nikogo o tym, ile gotówki przechowujemy w domu. Jeżeli nie jesteśmy pewni z kim rozmawiamy, sprawdźmy to lub zgłośmy się do najbliższej jednostki Policji. Pamiętajmy również, że policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych akcjach! Bądźmy czujni!   

 Źródło: KWP Lublin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE