Reklama

Reklama

Ostatnie dni zgłaszania projektu do Zielonego Budżetu

Opublikowano: wt, 29 paź 2019 19:07
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Ostatnie dni zgłaszania projektu do Zielonego Budżetu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nabór wniosków do Zielonego Budżetu na 2020 rok trwa do 31 października br. Miasto Lublin czeka już po raz czwarty na pomysły mieszkańców, dotyczące zagospodarowania zieleni w mieście.

Reklama

Zielony Budżet to narzędzie partycypacyjne wielokrotnie już docenione przez ekspertów zewnętrznych i stało się ważne dla mieszkańców Lublina, którzy chętnie upiększają swoją najbliższą okolicę. W tym roku również czekamy na ciekawe pomysły. Niecodzienne propozycje mieszkańców wzbogacają przestrzeń, są dla nas inspiracją, a wiele inicjatyw staje się początkiem realizacji szerszych działań na terenie miasta, jak na przykład miejskie łąki kwietne. Zachęcam wszystkich Lublinian do zgłaszania swoich projektów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.


Procedura naboru projektów do Zielonego Budżetu na 2020 rok wygląda podobnie jak w poprzednich edycjach. Pierwszym etapem jest rejestracja projektu drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.zielonybudzet.lublin.eu. Zostało już niewiele czasu, gdyż zgłoszenia przyjmowane są do 31 października br. Następnie pomysły zostaną ocenione pod kątem formalnym przez wydziały i jednostki Urzędu Miasta. Działania związane z oceną i naborem projektów nadzoruje Biuro Partycypacji Społecznej.


Listę ocenionych formalnie projektów otrzymują eksperci z dziedziny architektury krajobrazu. W tym roku będą to:


• Anna Bakiera – historyczka sztuki i animatorka kultury,

• dr inż. arch. Kamila Boguszewska – Politechnika Lubelska, Wydział Architektury, Samodzielna Pracownia Architektoniczna,

• dr Margot Dudkiewicz – Uniwersytet Przyrodniczy, Katedra Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Architektury Krajobrazu,

• mgr inż. Kamila Rojek – Uniwersytet Przyrodniczy Katedra Architektury Krajobrazu,

• Marcin Skrzypek – Forum Kultury Przestrzeni, Członek Rady Kultury Przestrzeni przy Prezydencie Miasta Lublin,

• dr Dawid Soszyński KUL - Katolicki Uniwersytet Lubelski, Katedra Przyrodniczych Podstaw Architektury Krajobrazu,

• prof. dr hab. Ewa Trzaskowska – Katolicki Uniwersytet Lubelski, Katedra Przyrodniczych Podstaw Architektury Krajobrazu.

 UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.