Reklama

Reklama

Ósmoklasiści już po egzaminach. Mamy arkusze z języka angielskiego. Dalibyście radę zdać?

Opublikowano:
Autor:

Ósmoklasiści już po egzaminach. Mamy arkusze z języka angielskiego. Dalibyście radę zdać? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
20
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Skończył się trzydniowy maraton egzaminów ósmoklasistów. Teraz uczniowie muszę czekać na oficjalne wyniki.

Reklama

Egzamin rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał 90 minut. Przed językiem angielskim, uczniowie we wtorek pisali test z języka polskiego, a w środę z matematyki. 

Uczniowie ósmych klas skończyli trzydniowy maraton. Zobacz, jak wyglądał egzamin z języka angielskiego 

Od tego jak im poszło i ile punktów zdobędą, zależeć będzie, czy uda im się dostać do wybranej szkoły średniej. Oficjalne wyniki będą znane 3 lipca. Udostępnione zostaną każdemu zdającemu w specjalnym systemie elektronicznym https://ziu.gov.pl/login, do którego login i hasło uczniowie otrzymają od dyrektorów szkół. 6 lipca ósmoklasiści będą mogli odebrać zaświadczenia z placówek edukacyjnych, które przekażą do szkół ponadpodstawowych.

Do egzaminu przystąpiło przeszło pół miliona uczniów, w tym 14 450 dzieci ukraińskich. Uczniowie otrzymali arkusz, który składał się z kilku części: rozumienia ze słuchu, analizy tekstu oraz wypowiedzi pisemnej. Ponadto ósmoklasiści musieli wykazać się wiedzą, dotyczącą budowania zdań twierdzących, pytających i przeczących w różnych czasach: Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Past Simple, Past Continuous i Future Simple. Uczniowie musieli również napisać maila do koleżanki Mary, opisując jej swoje spotkanie z kolegą, który niedawno wrócił do Polski. Musieli napisać, jak on tego wygląda oraz z jakimi problemami boryka się po powrocie do Polski.  Tekst musiał zmieścić się w przedziale 50-120 słów. 

Chcecie się przekonać, czy dalibyście radę zdać egzamin? Zajrzycie do naszej galerii pod artykułem, mamy arkusze, jakie otrzymali uczniowie. 

Za egzamin z języka obcego można zdobyć 30 pkt, natomiast za cały egzamin można otrzymać maksymalnie 100 pkt (35 pkt za cały egzamin z języka polskiego i 35 pkt za cały egzamin z matematyki plus wspomniany angielski). Absolwent szkoły podstawowej w sumie może zebrać aż 200 punktów. Skąd pozostałe punkty? Przede wszystkim za oceny na świadectwie, udział w konkursach, a także wolontariat. 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy