Okradali starsze osoby, wpadli w ręce policji (Aktualizacja)

wiadomosci Oszuści okradli mieszkankę Lublina na 250 tys. zł. Zostali zatrzymani.

KWP Lublin

Opublikowano: 1 sierpnia 2020 07:39 | Aktualizacja: 1 sierpnia 2020 10:52

18 lipca w Lublinie doszło do oszustwa i kradzieży pieniędzy na kwotę 250 tysięcy złotych. Emerytka, została zaczepione przez nieznaną jej kobietę, gdy wyszła z mieszkania wyrzucić śmieci. Kobieta twierdziła, ze właśnie przyleciała z Kanady i szuka swoich rodzinnych korzeni. Mówiła, że jej matki są spokrewnione. Opisywała, że w Kanadzie dobrze jej się powodzi. Starsza kobieta zaprosiła ją swojego mieszkania. Tam wykorzystując nieuwagę znalazła ukryte pieniądze. Były to wszystkie oszczędności odkładane całe życie przez starszą mieszkankę Lublina. Pokrzywdzona zorientowała się dopiero po wyjściu nieznajomej kobiety.

   Jeszcze tego samego dnia doszło do podobnego oszustwa. Tym razem w Zamościu w podobny sposób starsze małżeństwo straciło 7 tysięcy złotych.

   Sprawą zajmowali się policjanci z Lublina i Zamościa. Wsparli ich kryminalni z komendy wojewódzkiej. Policjanci wpadli na trop przestępców. Ustalili, że jest to para oszustów w wieku 53 i 59 lat, która przemieszcza się samochodem po całym kraju i zatrzymuje się hotelach. Ustalili również, że 59-latka często zakłada peruki aby utrudnić identyfikację. Jaj partnerem w przestępczym procederze jest 53-latek z województwa pomorskiego. Policjanci namierzyli parę w Kielcach. Do zatrzymania doszło gdy zaparkowali mercedesa, w centrum miasta.

   Policjanci zabezpieczyli ujawnioną przy nich gotówkę w kwocie ponad 30 tysięcy zł. peruki, rękawiczki oraz telefony komórkowe. Sprawa ma charakter rozwojowy. Czynności procesowe z zatrzymanymi wykonują policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z KMP w Lublinie.

Wczoraj policjanci z Wydziału d.w. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie doprowadzili zatrzymanych do sądu, który przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec pary 50-latków środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

 

 

 

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.