Reklama

Ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska „SMOG”

Opublikowano: wt, 16 lip 2019 17:35
Autor: | Zdjęcie: Radosław Drożdżewski

Ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska „SMOG” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W całym kraju 17 lipca 2019 roku funkcjonariusze policji przeprowadzą wzmożone działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci skupią się na pilnowaniu wszelkich naruszeń przepisów przez kierowców i podejmą działania kontrolno-prewencyjne wobec pojazdów, których stan techniczny może naruszać wymagania ochrony środowiska.

Nad bezpieczeństwem na drogach będzie czuwało około 5 tysięcy policjantów. Będą zwracali szczególną uwagę na naruszenia w ruchu drogowym stanowiące główne przyczyny wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Do takich zalicza się przede wszystkim nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Dodatkowo funkcjonariusze skupią się na eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, których stan techniczny wskazywał będzie na nieprawidłowe działanie silnika i układu wydechowego. Umożliwi to użycie dymomierzy i analizatorów spalin, ale również będzie dokonywana wzrokowa ocena stanu układu wydechowego pojazdów. W przypadku jasnych sygnałów o naruszeniu wymagań ochrony środowiska będą zatrzymywane dowody rejestracyjne, a pojazdy nie będą dopuszczone do dalszej jazdy.


Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji apeluje do uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów na drodze i korzystanie z w pełni sprawnych pojazdów.


źródło: www.policja.plUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE