Reklama

Ogólnopolski policyjny dzień odblasków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lubelska.policja.gov.pl

Ogólnopolski policyjny dzień odblasków  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 października 2019 roku Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje działania profilaktyczne skierowane do pieszych. Działania organizowane są w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "Świeć Przykładem".

Idea całego przedsięwzięcia została zaczerpnięta z Norwegii. W naszym kraju po raz pierwszy „Dzień Odblasków” został przeprowadzony w 2016 roku. Inicjatorem działania była Komenda Główna Policji.


Akcja ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do noszenia odblasków nie tylko po zapadnięciu zmroku, ale także poza terenem zabudowanym na gorzej oświetlonych drogach. Elementy odblaskowe szczególne znaczenie mają w okresie zimowym i jesiennym, kiedy to zmrok zapada znacznie szybciej, a piesi są najbardziej narażeni na wypadki. Należy pamiętać, aby odblask znajdował się w odpowiednim miejscu, by mógł odbijać światło z nadjeżdżającego pojazdu.


Policja przypomina, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych, chyba że porusza się po chodniku lub po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych.

 UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE