Reklama

Ogólnopolska nagroda trafiła do Lublina!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMCS Lublin

Ogólnopolska nagroda trafiła do Lublina! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Joanna Reczek Szwed, prezeska Fundacji Sztukmistrze z Lublina, otrzymała nagrodę ?Kryształek? przyznawaną przez magazyn Zwierciadło najbardziej obiecującym młodym talentom.

Nagroda została wręczona laureatce podczas uroczystej Gali, która odbyła się 6 czerwca w warszawskiej Królikarni. Joanna Reczek Szwed, zdobyła nominację w uznaniu dla swojej działalności na rzecz propagowania sztuki nowego cyrku i była jedną z 5 nominowanych. 

„Sama nominacja, w gronie fantastycznych, młodych kobiet była dla mnie wyróżnieniem. Zdobycie nagrody uważam za wyróżnienie dla całej społeczności cyrkowej, która pracuje na rzecz zmiany wizerunku i zdobycia zrozumienia dla idei „nowego cyrku” – mówi Joanna Reczek-Szwed.

Nagroda „Kryształek” przyznawana jest co roku w uznaniu dla dotychczasowych osiągnięć nominowanych i ich dalszych planów, w zakresie szeroko rozumianych idei humanistycznych. W tym roku obok Joanny Reczek Szwed nominowane, przez redakcję „Zwierciadła” były: Honorata Martin, malarka; dr Martyna Molak-Tomsia, genetyk-archeolog; Viktoria Nowak, tancerka baletowa; Eliza Rycembel, aktorka. O zwycięstwie zdecydowali czytelnicy w głosowaniu smsowym. 

-------------

Joanna Reczek-Szwed – z wykształcenia filozof i germanistka. Należy do inicjatorów środowiska Nowego Cyrku w Lublinie i jest jednym z założycieli Fundacji Sztukmistrze, gdzie pełni rolę prezesa zarządu. W 2012 roku była koordynatorką 35. Europejskiej Konwencji Żonglerskiej, największego na świecie festiwalu sztuki Nowego Cyrku, aktualnie przygotowuje 40 edycję tego wydarzenia, które odbędzie się w Lublinie już w 2017 roku. Organizuje wymiany międzynarodowe, a także ogólnopolskie i lokalne projekty z zakresu Nowego Cyrku. Jest inicjatorką m.in. takich wydarzeń jak Variete Fundacji Sztukmistrze w Radiu Lublin, ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje, czy konkursu dla uzdolnionych studentów lubelskich uczelni „Open Stage”. Laureatka Żurawia - Lubelskiego Wyróżnienia Kulturalnego i stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE