Reklama

Odbudowa spalonego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego w Lublinie. Koniec prac we wrześniu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michael Gaida/Pixabay

Odbudowa spalonego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego w Lublinie. Koniec prac we wrześniu - Zdjęcie główne

Koszt odbudowy to ponad 11,5 mln zł z czego ok. 1 mln zł pokryje dotacja z rezerwy ogólnej budżetu państwa | foto Michael Gaida/Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec zeszłorocznych wakacji spłonął Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy Kalkuty przy ul. Głowackiej. Nikt nie ucierpiał, pensjonariusze zostali przeniesieni do innych DPS-ów, a budynek jest odbudowywany i otrzyma nowy sprzęt.

Pożar budynku

 

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego to budynek o łącznej powierzchni zabudowy ponad 3,5 tys. m2, czterokondygnacyjny, z częściowym podpiwniczeniem. W trakcie pożaru spłonął dach, wysoka temperatura częściowo stopiła instalację, a pomieszczenia z niższych pięter zalała woda użyta do gaszenia ognia. 

 

Odbudowa trwa

 

Z powodu szerokiego zakresu robót inwestycję podzielono na dwa etapy: odbudowę spalonej więźby i pokrycia dachu oraz wykonanie pozostałych prac wewnątrz i na zewnątrz budynku. 

 

- W ramach planowanego remontu oraz w wyniku zniszczeń po pożarze wykonano odbudowę dachu, wymianę stolarki okiennej, docieplenie zewnętrzne, położono nową instalację elektryczną i instalację wentylacyjną. Trwają prace wykończeniowe takie jak uzupełnianie tynku, wylewki betonowe, wymiana sanitariatów - wymienia Katarzyna Duma, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin. 

 

Dom zyskał też elegancką elewację w dwóch odcieniach szarości, z elementami dekoracyjnymi o fakturze drewna. Zbudowano również nową konstrukcję pochylni dla niepełnosprawnych i zamontowano balustrady ze stali nierdzewnej. 

 

Prace postępują zgodnie z harmonogramem, a ich koniec planowany jest na 30 września. Koszt odbudowy to ponad 11,5 mln zł z czego ok. 1 mln zł pokryje dotacja z rezerwy ogólnej budżetu państwa. 

 

Oprócz samej odbudowy będzie nowy sprzęt

 

Urząd Miasta ogłosił przetarg w ramach, którego zamówi meble, sprzęt RTV i AGD, urządzenia biurowe, gastronimiczne i sprzęt reahabilitacyjny dla odbudowywanego DPS-u. Dostawa i montaż sprzętu ma być zrealizowana nie później niż 2 miesiące od podpisania umowy z wykoanwcą. ratusz na oferty czeka do 27 sierpnia. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE