Reklama

Ocena formalna projektów w trzeciej edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Ocena formalna projektów w trzeciej edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko 15 % projektów zostało ocenionych jako niemożliwe do realizacji w ramach trzeciej edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego. W tegorocznym naborze wpłynęło 170 projektów, pozytywną ocenę uzyskały 144 projekty.

Z roku na rok mieszkańcy składają coraz bardziej przemyślane wnioski. Potwierdza to ocena formalna projektów i niewielka liczba projektów ocenionych jako niemożliwe do realizacji. Uważamy, że osiągnęliśmy jeden z celów Budżetu Obywatelskiego, jakim jest wspólna edukacja na temat zadań miasta – podkreśla Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

W okresie od 14 marca do 14 kwietnia 2016 r. Lublinianie i Lublinianki przedstawili 170 pomysłów na zmiany miasta w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Na liczbę tą składa się 40 projektów dużych, których wartość sięga od 500 tys. zł do 1,2 mln zł oraz 130 projektów małych mieszczących się w granicach od 50 tys. zł do 500 zł. Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego dokonał weryfikacji tych pomysłów pod względem formalnym.  Uznano, że 26 projektów nie spełnia wymogów formalnych założonych w lubelskim budżecie obywatelskim. Na liczbę tą składa się 22 projekty małe i 4 projekty duże.

Do głosowania mogą zostać skierowane 144 projekty, w tym 108 małych i 36 dużych. 


Kolejnym krokiem w procedurze Budżetu Obywatelskiego jest przedstawienie projektów do zaopiniowania Radom Dzielnic. Opinie przygotowane przez rady będą dołączone do dokumentacji projektowej. Następnie, lista z oceną projektów zostanie skierowana do Komisji Budżetowo-Ekonomicznej Rady Miasta Lublin celem wyrażenia opinii przez komisję. Autorzy i autorki projektów mogą także zgłosić swoje pytania bądź wątpliwości dotyczące oceny projektów i uzyskać dodatkowe informacje na ten temat. W uzasadnionych przypadkach, jeśli będzie taka możliwość, po zapoznaniu się z dodatkowymi wyjaśnieniami osób odpowiedzialnych za projek, bądź dodatkową dokumentacją, istnieje możliwość zmiany oceny projektu. 

Głosowanie w lubelskim Budżecie Obywatelskim odbędzie się od 1 do 10 października. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE