Reklama

Nowy regulamin wjazdu na Stare Miasto

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Nowy regulamin wjazdu na Stare Miasto  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Głównymi powodami wprowadzenia nowego regulaminu wjazdu na Stare Miasto jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu poruszania się pieszych oraz dbanie o historyczny charakter tego miejsca. Zmiany mają również uregulować kwestie wydawania identyfikatorów zezwalających na wjazd.

Stare Miasto, jako Pomnik Historii, jest najczęściej odwiedzaną częścią miasta przez turystów i mieszkańców. Piesi poruszają się wąskimi uliczkami zabytkowej przestrzeni, przez większą część roku funkcjonują tu ogródki gastronomiczne, w sezonie turystycznym organizowane są liczne imprezy kulturalne, które poprzez swój charakter przyciągają ogromną liczbę uczestników oraz ograniczają ruch poprzez stoiska wystawiennicze. Lubelskie Stare Miasto jest na tyle kompaktowe, że daje możliwość przemieszczania się pieszo z jednej części do drugiej. Wprowadzając ograniczenie wjazdu dla pojazdów chcemy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i naszych gości – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.


Kto może ubiegać się o identyfikatory na czas określony?

•           mieszkańcy Starego Miasta (do 2 identyfikatorów na lokal),

•           podmioty prowadzące działalność gospodarczą lub inną na terenie Starego Miasta (1 identyfikator na podmiot, obowiązujący w godzinach prowadzenia działalności),

•           organizatorzy imprez, wydarzeń kulturalnych, społecznych, inwestorzy i podmioty prowadzące roboty budowlane lub remontowe,

•           nowożeńcy (do 2 identyfikatorów).

 

Dodatkowo jak informuje Miasto Lublin, od tego roku ważność straciły też wszystkie „zezwolenia w formie na okaziciela” wydane do tej pory poszczególnym instytucjom, jednostkom kultury czy hotelom. Ograniczono wjazd pojazdom taxi oraz innym podmiotom, urzędom i osobom wykorzystującym pojazdy prywatne do wjazdu.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE