Reklama

Reklama

Nowy cmentarz w Lublinie. Trwają prace nad miejscowym planem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Nowy cmentarz w Lublinie. Trwają prace nad miejscowym planem - Zdjęcie główne

Na cmentarzu będzie miejsce na ok. 120 tys. pochówków, które mają zaspokoić potrzeby całego Lublina na ok. 55 lat | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto od dłuższego czasu planuje budowę nowego cmentarza. Powstanie on na Sławinie i będzie większy niż ten na Majdanku. Aktualnie trwają prace miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Reklama

Nowy cmentarz komunalny powstanie u zbiegu ulic Zelwerowicza i Bohaterów Wsześnia w dzielnicy Sławin. Będzie wybudowany na działce o powierzchni ok. 50 ha, co oznacza, że będzie wiekszy od cmentarza na Majdanku, który teraz jest największym w Lublinie.

 

- Rezerwa terenu pod ten cel była ujęta już w planie ogólnym z 1986 r. oraz uwzględniona w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego uchwalonym w 2000 r., a także potwierdzona w obecnie obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego z 2019 r. Możliwości lokalizacji na tym obszarze cmentarza komunalnego potwierdziła opracowana dokumentacja hydrogeologiczna oraz Wstępna Koncepcja Programowo-Przestrzenna - informuje Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

 

Dla tego terenu opracowany jest projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który przechodzi procedurę formalno-prawną i jest przed drugim wyłożeniem do publicznego wglądu. Realizację całej inwestycji umożliwi dopiero wejście w życie planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego, jako aktu prawa miejscowego.

 

Na cmentarzu będzie miejsce na ok. 120 tys. pochówków, które mają zaspokoić potrzeby całego Lublina na ok. 55 lat. Na terenie cmentarza powstana też m.in. domy pogrzebowe, kaplice wyposażone w katakumby i kolumbaria. Opróćz tego, zostaną wyznaczone parkingi na których będzie łącznie ok. 1,2 tys miejsc postojowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE