Reklama

Noc Muzeów i Dzień Polskiej Niezapominajki - Ogród Botaniczny UMCS zaprasza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Błażej Maciorowski

Noc Muzeów i Dzień Polskiej Niezapominajki - Ogród Botaniczny UMCS zaprasza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogród Botaniczny UMCS zaprasza wszystkich mieszkańców Lublina do spacerów i odwiedzin placówki. Okazją będzie już najbliższa Noc Muzeów

Chociaż zwyczaje i obrzędy zmieniają się w czasie, rośliny stale są naszymi nieodłącznymi towarzyszami. Od najdawniejszych czasów przypisywano im cudowną moc: były przedmiotem kultu, wykorzystywano je w różnych obrzędach magicznych, chroniły także ludzi przed złymi mocami. Do dzisiaj, rośliny przetrwały w tradycjach związanych z obchodami świąt chrześcijańskich.

Wszystkich zainteresowanych symboliką palmy wielkanocnej, znaczeniem ziół święconych 15. sierpnia oraz dawnymi wierzeniami związanymi z roślinami, zapraszamy do wzięcia udziału w "Nocy Muzeów z Ogrodem Botanicznym UMCS". Wydarzenie rozpocznie się 14 maja br. o godz. 18.30. Przy blasku ogniska, dr Agnieszka Dąbrowska poprowadzi prelekcję pt. "Rośliny w magii i kulturze". Następnie uczestnicy zostaną zaproszeni na magiczny spacer po Ogrodzie.

Wstęp na "Noc Muzeów z Ogrodem Botanicznym" jest wolny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje telefoniczna rezerwacja: 81 743 49 00. Zgłoszenia będą przyjmowane do 13 maja br. do godz. 15.00. 

Uczestnicy są proszeni o zbiórkę o godz. 18.30 przy wejściu od ul. Willowej.

Z kolei 15 maja br. pracownicy Ogrodu Botanicznego UMCS zapraszają na "Dzień Polskiej Niezapominajki". Na wszystkich gości, którzy w ramach obchodów tego dnia pojawią się w Ogrodzie z wierszem, rysunkiem lub elementem stroju nawiązującym do kwiatu niezapominajki - czekać będzie miła niespodzianka w kasie Ogrodu. Wizyta w Ogrodzie będzie również dobrą okazją, aby poznać bogatą historię i wierzenia związane z tą rośliną.

Podczas "Dnia Polskiej Niezapominajki" obowiązują bilety wstępu do Ogrodu, według cennika dostępnego na stronie: www.garden.umcs.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE