Reklama

Nieuczciwy pracownik salonu samochodowego

Opublikowano: czw, 18 kwi 2019 13:01
Autor:

Nieuczciwy pracownik salonu samochodowego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za oszustwo odpowie 25-latek, który pracując w jednym z salonów samochodowych przywłaszczył pochodzące od klientów pieniądze. Szacuje się wstępnie, że mężczyzna na swoje konto przelał łącznie ponad 40 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

25-letni mieszkaniec pow. lubelskiego został zatrzymany w miniony wtorek. Jak wynika z ustaleń policjantów z III komisariatu, mężczyzna zatrudniony w jednym  z salonów samochodowych okazał się nieuczciwym pracownikiem. Pomimo bardzo krótkiego, bo zaledwie pięciomiesięcznego stażu pracy w tej firmie, zdążył ją okraść z gotówki.

Okazało się, że młody doradca od sprzedaży wymyślił plan, jak wzbogacić się kosztem pracodawcy. Pieniądze pochodzące od klientów decydujących się na zakup samochodu, tylko częściowo przelewał na rachunek salonu.  Kolejna część gotówki „wędrowała” bowiem na jego własny rachunek. Tym sposobem 25-latek wyłudził kwotę rzędu ponad 40 tys. zł.

Kryminalni ustalili też, że aby jego oszustwo tak szybko nie wyszło na jaw, w firmowej dokumentacji celowo pozmieniał dane klientów, jak np. numery telefonów, by nikt z pozostałych pracowników, nie mógł się z nimi skontaktować.

25-latek wczoraj był przesłuchiwany na Komisariacie III Policji w Lublinie. Usłyszał zarzut oszustwa. Policjanci zabezpieczyli od niego 11 tys. zł na poczet przyszłych kar i grzywien.

Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE