Reklama

Reklama

Nie ma obowiązku uczestnictwa w mszy. Arcybiskup udzielił dyspensy, nieobecność to nie grzech

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Nie ma obowiązku uczestnictwa w mszy. Arcybiskup udzielił dyspensy, nieobecność to nie grzech - Zdjęcie główne

Dyspensa obowiązuje od niedzieli, 18 października, do odwołania | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest coraz więcej przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, więc władze wprowadzają kolejne obostrzenia. Te dotyczą również dopuszczalnej ilości osób uczestniczących w nabożeństwach. W efekcie wiernym udzielono dyspensy.

Reklama

"W związku z sytuacją epidemiczną oraz ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Archidiecezji Lubelskiej.

 

Dyspensa obowiązuje od niedzieli, 18 października, do odwołania.

 

"Korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcamy również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe" - podkreślają duchowni.

 

 

Od soboty, 17 października, Lublin, Chełm i Zamość oraz powiaty janowski, łęczyński, łukowski, puławski, rycki, świdnicki i włodawski znajdą się w strefie czerwonej. Do tej pory w woj. lubelskim w strefie czerwonej były powiaty łęczyński, janowski i włodawski. Według nowych przepisów dotyczących strefy czerwonej, jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, to istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych limit to 1 osoba na 7 m2.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE