Nie ma obowiązku uczestnictwa w mszy. Arcybiskup udzielił dyspensy, nieobecność to nie grzech

Dyspensa obowiązuje od niedzieli, 18 października, do odwołania | foto Pixabay

wiadomosci Jest coraz więcej przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, więc władze wprowadzają kolejne obostrzenia. Te dotyczą również dopuszczalnej ilości osób uczestniczących w nabożeństwach. W efekcie wiernym udzielono dyspensy.

oprac. dsm

Opublikowano: 17 października 2020 18:44 | Aktualizacja: 18 października 2020 06:28

"W związku z sytuacją epidemiczną oraz ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Archidiecezji Lubelskiej.

 

Dyspensa obowiązuje od niedzieli, 18 października, do odwołania.

 

"Korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcamy również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe" - podkreślają duchowni.

 

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus: Lublin w czerwonej strefie! Do tego m.in. powiaty: lubelski, łęczyński, łukowski i puławski

 

Od soboty, 17 października, Lublin, Chełm i Zamość oraz powiaty janowski, łęczyński, łukowski, puławski, rycki, świdnicki i włodawski znajdą się w strefie czerwonej. Do tej pory w woj. lubelskim w strefie czerwonej były powiaty łęczyński, janowski i włodawski. Według nowych przepisów dotyczących strefy czerwonej, jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, to istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych limit to 1 osoba na 7 m2.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.