Reklama

Nie dla chaosu w szkole

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Logo akcji

Nie dla chaosu w szkole - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją Koalicji Nie dla Chaosu w Szkole, dotyczącą naboru skumulowanego dwóch roczników do szkół średnich w 2019 roku.

Autorzy petycji chcą poznać liczbę i profile klas, dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów w poszczególnych szkołach w roku szkolnym 2019/2020. Apelują do minister Zalewskiej, by zobowiązała kuratorów do podania tych danych przed 1 września tego roku.

Dlaczego to jest ważne?
W ocenie organizatorów akcji, źle przygotowana reforma edukacji boleśnie dotknie ponad 720 tysięcy młodych ludzi i ich rodziców. Uczniowie obecnych klas VII w przyszłym roku zderzą się w procesie rekrutacyjnym z obecnymi uczniami klas II gimnazjum. Młodzi ludzie oraz ich rodzice powinni jak najwcześniej poznać ofertę, którą przygotowują szkoły średnie. - Oszczędźmy im stresu i chaosu przy podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących ich przyszłości - apelują autorzy petycji. Z publikacji prasowych wiemy, że samorządy jako organy prowadzące już teraz planują liczbę klas i rodzaj profili, jakie zostaną utworzone w szkołach średnich w przyszłym roku. Zebranie tych danych i podanie do publicznej wiadomości przed 1 września 2018 r. przez kuratorów umożliwi uczniom lepsze przygotowanie się do pokonania ważnego edukacyjnego progu, a szkołom przeprowadzenie efektywnego i przejrzystego procesu rekrutacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE