Reklama

Reklama

Nabór wniosków o stypendia kulturalne w Lublinie. Można dostać 10 tys. zł

Opublikowano: 4 marca 2021 16:46
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Miasto Lublin

Urząd Miasta Lublin | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 2 tys. zł do 10 tys. zł może wynieść stypendium na realizację projektu z zakresu kultury. O pieniądze mogą ubiegać się osoby związane z Lublinem i osoby, których projekt dotyczy Lublina. Nabór wniosków trwa do 31 marca.

Reklama

Do końca miesiąca przyjmowane są wnioski o przyznanie stypendium na realizację projektów z zakresu twórczości artystycznej i upowszechniania kultury w 2021 roku. 
 
- Dzięki stypendium prezydenta miasta Lublin, już od dziewięciu lat niezależni twórcy i animatorzy mają możliwość realizacji swoich autorskich przedsięwzięć. Efekty ich pracy stanowią ważną część oferty kulturalnej naszego miasta, dlatego z niecierpliwością czekamy na propozycje, które pojawią się w trwającym naborze - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
O stypendium mogą się ubiegać osoby pełnoletnie. Kandydatami mogą być mieszkający, pracujący, uczący się na terenie Lublina lub osoby, których przedmiot planowanego projektu jest związany z Lublinem. Środki ze stypendium mają być przeznaczone na wykonanie nowego, nierealizowanego wcześniej pomysłu artystycznego. Jednocześnie nie mogą służyć zakupowi środków trwałych, wykonaniu prac dyplomowych lub podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Projekty stypendialne można realizować między 1 czerwca a 31 grudnia. Czas trwania projektu może wynosić od dwóch do siedmiu miesięcy. Na realizację projektu można otrzymać grant w wysokości od 2 tys. zł do 10 tys. zł brutto.
 
Wniosek o stypendium może być złożony wyłącznie w formie papierowej, osobiście lub za pośrednictwem operatora pocztowego na adres Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin. O dochowaniu terminu złożenia wniosku decyduje data wpływu. Dopuszczalne jest złożenie dokumentów w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców. Nie ma możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną.
 
Zainteresowani stypendium mogą korzystać z konsultacji trwających do 29 marca. Pomoc w zakresie poprawności formalnej wniosków dostępna jest pod numerem telefonu 81 466 3714 lub mailowo [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.