Reklama

Reklama

Trwa nabór do lubelskiego projektu "Kuchnia Inspiracji"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Trwa nabór do lubelskiego projektu "Kuchnia Inspiracji" - Zdjęcie główne

Trwa nabór do projektu "Kuchnia Inspiracji", który ma wypromować najlepsze lubelskie lokale gastronomiczne | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 20 października restauracje i lokale gastronomiczne mogą zgłaszać się do programu „Kuchnia Inspiracji”, który ma promować najlepsze miejsca z branży gastronomicznej.

Reklama

Szansa dla gastronomii
 
"Kuchnia Inspiracji" jest akcją skierowaną specjalnie do lubelskich restauracji i lokali gastronomicznych. To również nowy elementem "Miejsa Inspiracji" - projektu realizowanego przez Lublin od 10 lat. Na liście Miejsc Inspiracji jest już kilka lokali gastronomicznych m.in. Mandragora Restauracja Żydowska, ParZona Cafe, Perłowa Pijalnia Piwa, Restauracja 16 Stołów, Restauracja 2 PI ER, Restauracja Chapter One by Piotr Kwiatosz, Restauracja EGO, Restauracja The Olive, Trybunalska City Pub oraz Kawiarnia i Księgarnia Między Słowami.
 
- Przez blisko dekadę funkcjonowania Programu, poznaliśmy wiele miejsc w Lublinie, które swoją codzienną ciężką pracą, tworzą niepowtarzalną atmosferę naszego miasta. Oprócz autorskiej kuchni, czerpiącej z lokalnych tradycji, zapewniają swoim gościom emocje i wrażenia związane z poznawaniem i doświadczaniem dziedzictwa oraz ponad 700-letniej historii Lublina. Od tego roku, zdecydowaliśmy się na wydzielenie z „Miejsc Inspiracji” programu dedykowanego tylko branży kulinarnej - „Kuchnia Inspiracji”. Tytuł „Miejsca Inspiracji” będzie teraz przyznawany najlepszym lokalizacjom na stałe. W przyszłości do programu dołączą również inne lokalizacje, będące wizytówką Lublina, oferujące różnego rodzaju wrażenia, nie tylko kulinarne - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
Do „Kuchni Inspiracji” może zgłosić się każdy przedsiębiorca z branży gastronomicznej, posiadający własną kuchnię w Lublinie. Kwalifikacja do programu podzielona jest na cztery etapy. W ramach pierwszego zbierane są nadesłane dokumenty. W trakcie drugiego Komisja Programowa wybierze 15 najlepszych kandydatów. Z kolei podczas trzeciego, uczestnicy zaprezentują swoje lokale i restauracje przed Komisją, a każdą restaurację w ankietach będą mogli ocenić też klienci. 10 najlepszych uczestników otrzyma tytuł "Miejsce Inspiracji", o czym zdecyduje Komisja. Po dwóch latach od otrzymania tytułu i po audycie oraz ponownej ocenie, najlepsze trzy lokalizacje dostaną tytuł na stałe.
 
Harmonogram programu  

1 października – 20 października: przyjmowanie zgłoszeń,

21-27 października: wybór 15 lokali,

28 października – 4 grudnia: prezentacje, poznanie opinii klientów,

7-9 grudnia: obrady finałowe,

po 10 grudnia: oficjalne ogłoszenie wyników – wybór 10 Miejsc Inspiracji,

1 stycznia 2021 – 31 grudnia 2022: obowiązywanie Programu,

wrzesień – październik 2022: powtórna ocena, wybór najlepszych lokalizacji, wręczenie tytułów na stałe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE