Reklama

Na wschodzie najwięcej ośrodków dla uchodźców

Opublikowano:
Autor:

Na wschodzie najwięcej ośrodków dla uchodźców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W mediach, na forach internetowych i w niemal każdym polskim domu od jakiegoś czasu toczy się dyskusja o tym czy Polska jest przygotowana na przyjęcie uchodźców i skąd się oni wzięli.

Przybywają do nas Syryjczycy, którzy uciekają przed krwawą wojną, Erytrejczycy uciekający przed reżimem, uchodźcy z Nigerii, Pakistanu i z tzw. Afryki Subsaharyjskiej, a także z Wietnamu, Gruzji, Gwinei, Maroka i Gambii, którym grożą prześladowania z powodu rasy, religii, narodowości czy przekonań politycznych.  Czy zdołamy pomieścić w Polsce wszystkich którzy zechcą się u nas zatrzymać na dłużej? 

W Polsce mamy 11 ośrodków dla cudzoziemców, zlokalizowanych  głównie we wschodniej Polsce. Najwięcej ośrodków dla uchodźców znajduje się w lubelskim: w Białej Podlaskiej, Łukowie, Bezwoli i Kolonii Horbów, trzy w mazowieckim, dwa w podlaskim oraz po jednym w województwach łódzkim i kujawsko-pomorskim. Obecnie przebywa w nich 1549 osób. Na uchodźców czeka jeszcze 431 wolnych miejsc. Liczbę tę można nieco zwiększyć wyznaczając miejsca rezerwowe, łącznie do 2 tysięcy miejsc. Ponadto rząd może wygospodarować miejsca awaryjne. W ubiegłym  roku powstał plan na wypadek masowych ucieczek Ukraińców przed wojną w Donbasie (przygotowano do 30 tys. miejsc).    


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE