Reklama

Reklama

Lubelski skansen doczeka się nowych parkingów? Inwestycja trafiła do projektu miejskiego budżetu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Wsi Lubelskiej

Lubelski skansen doczeka się nowych parkingów? Inwestycja trafiła do projektu miejskiego budżetu - Zdjęcie główne

Obecny parking przy Muzeum Wsi Lubelskiej | foto Muzeum Wsi Lubelskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do projektu miejskiego budżetu na przyszły rok trafił projekt i rozbudowa parkingów obok Muzeum Wsi Lubelskiej. Koszt to pół miliona złotych. Inwestycja zostanie zrealizowana, jeśli znajdą się na nią pieniądze.

Reklama

Muzeum Wsi Lubelskiej od dawna stara się o przebudowę parkingu dla odwiedzających skansen, w ramach której miałoby powstać więcej miejsc postojowych. Teraz znajduje się tam parking niestrzeżony, bezpłatny i bez wydzielonych miejsc dla osób z niepełnosprawnościami.

 

- Po kolejnych ustaleniach z władzami Lublina i wizji lokalnej przeprowadzonej przez Panią Wiceprezydent jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że teren parkingu zostanie przez Miasto przeprojektowany i wyremontowany. Liczymy na to, że inwestycja będzie zrealizowana w 2021 roku - poinformowało w maju Muzeum Wsi Lubelskiej na swojej stronie internetowej. 

 

Teraz pojawiła się nadzieja na długo wyczekiwany remont.

 

- W propozycjach składanych do budżetu Miasta Lublin zostało ujęte zadanie inwestycyjne związane z przebudową parkingów przy Muzeum Wsi Lubelskiej. Opiewa ono na kwotę 500 000 zł - informuje Sylwia Dmowska z Muzeum Wsi Lubelskiej. - Liczymy na pozytywny rozwój i finał tej sprawy, która będzie miała na celu przede wszystkim komfort naszych zwiedzających.

 

W imieniu prezydenta Lublina, Andrzej Wojewódzki - sekretarz miasta w piśmie do Muzeum, poinformował, że rozbudowę istniejącego parkingu o nowe miejsca trzeba traktować jako inwestycję, co wiąże się z koniecznością zapewnienia środków finansowych w miejskim budżecie. Dodał, że do projektu budżetu trafił projekt i sama rozbudowa parkingu.

 

- W przypadku zapewnienia środków finansowych w budżecie na 2021 r. zostaną podjęte działania zmierzające do opracowania dokumentacji projektowej i w dalszej kolejności realizacji wyżej wymienionego przedsięwzięcia inwestycjmego - wyjaśnia Andrzej Wojewódzki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE