Reklama

Mundurowa Majówka w rytm akordeonów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

Mundurowa Majówka w rytm akordeonów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Moc atrakcji na długi weekend przewidziało Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.


Moc atrakcji na długi weekend przewidziało Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Wydarzenia wpisują się zarówno w kolejną rocznicę przyjęcia Konstytucji 3 Maja, jak i obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

W dniach 2-3 maja odbędzie się III Ogólnopolski Zlot Akordeonistów.
- W tym roku chcemy aby 100 akordeonistów zagrało w okazji 100-lecia Niepodległości wspólnie Marsz Pierwszej Brygady. Cały czas czekamy na zgłoszenia – opowiada Jacek Bednarski, koordynator wydarzenia. W imprezie  mogą wziąć udział wirtuozi instrumentu, jak również amatorzy. Chętni mogą się zgłaszać pod numerem telefonu 665 021 425.

Organizatorzy przygotują też wystawę akordeonów z kolekcji mieszkańca Lubartowa, który posiada ich aż sto. Na wystawie zaprezentowane zostanie trzydzieści najciekawszych egzemplarzy.

1-3 maja w Kozłówce odbędzie się także „Mundurowa Majówka”. Pracownicy służb mundurowych opowiedzą gościom o swojej pracy, a także zaprezentują sprzęt, którym posługują się na co dzień. Będzie więc można obejrzeć ekwipunek strażacki, wojskowy, policyjny czy medyczny. W ramach wydarzenia swoje możliwości bojowe zademonstrują strażacy z OSP Kamionka, posłuchamy też wykładów o bezpieczeństwie drogowym.

W czasie majówki w Kozłówce odbędzie się także pokaz rekonstrukcji historycznych. W ramach Kulinarnych Manewrów Powiatu Lubartowskiego spróbujemy potraw serwowanych z kuchni polowych. Dla najmłodszych przewidziano liczne gry i zabawy, w tym dmuchane zamki. O oprawę muzyczną każdego dnia zadba zespół „Havana”.

Organizatorami wydarzeń oprócz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce są Stowarzyszenie Sąsiedzi, Powiat Lubartowski oraz Laboratorium Turystyki. Marszałek Województwa Lubelskiego - Sławomir Sosnowski oraz Starosta Lubartowski - Fryderyk Puła objęli imprezę patronatem honorowym.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Video promujące wydarzenie:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE