Reklama

Mowa nienawiści prowadzi do przemocy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook posłanki Joanny Muchy

Mowa nienawiści prowadzi do przemocy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Posłanka PO, Joanna Mucha krytykuje Marszałka Sejmu za słowa o odgrzybianiu i odszczurzaniu. Marek Kuchciński tłumaczy, że nie został rozumiany. Zdaniem opozycji wypowiedź polityka PiS była agresywna.


Posłanka PO, Joanna Mucha krytykuje Marszałka Sejmu za słowa o odgrzybianiu i odszczurzaniu. Marek Kuchciński tłumaczy, ze nie został zrozumiany. Zdaniem opozycji wypowiedź polityka PiS była agresywna.

Przypomnijmy, kilka dni temu goszczący w Janowie Lubelskim Marszałek Sejmu, opowiadając o reformatorskich działaniach swojej partii powiedział:

-My odbudowujemy dom - Polskę, w którym mieszka 38 milionów ludzi. Nie możemy go odgrzybić, odszczurzyć, zastosować środków chemicznych, żeby raz, dwa wyremontować. Tylko musimy dbać jeszcze o zdrowie obywateli. Trudno to się robi. Często możemy założyć, że na to, co pozostało po komunizmie, po tych paru pokoleniach jeszcze z II wojny światowej, musimy poświęcić kilka pokoleń, a tutaj nie mamy czasu.

Ta wypowiedź oburzyła opozycję, także tą pozaparlamentarną. W piątek jej działacze zorganizowali wspólną konferencję prasową:

-Słowa, które padły w Janowie są niegodne urzędu marszałka i człowieka, który chce uchodzić za kulturalnego oświadczył Waldemar Zyglewski z KOD-u. Dla posłanki Joanny Muchy wypowiedź Kuchcińskiego nawiązuje do najgorszych czasów naszej cywilizacji, czasów  „kiedy odhumanizowano Żydów w trakcie II wojny światowej”. Posłanka PO przypomniała inne wypowiedzi polityków partii rządzącej: -Mamy do czynienia w Polsce z władzą, która przekazuje Polakom informację, że reprezentują lepszą część społeczeństwa  - podkreśla Joanna Mucha.

Marszałek Sejmu odniósł się do zarzutów na Twitterze:
Poniżej fragment konferencji Joanny Muchy:


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE