Reklama

Morawiecki odwiedził Lubelszczyznę [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Abramek

Morawiecki odwiedził Lubelszczyznę [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Politycy Prawa i Sprawiedliwości wyruszyli w Polskę aby przekonywać polaków do dobrej zmiany. Ryszard Terlecki, minister Anna Zalewska i premier Morawiecki w weekend odwiedzali miasta województwa lubelskiego.

Niedzielnym popołudniem zaraz po wizycie w Węgrowie (woj. mazowieckie) premier przyjechał do Łukowa. Na hali sportowej wystąpił przed tłumem 1200 osób. Podczas spotkania padły propozycje rządu na najbliższe lata.

Premier w części swojego przemówienia dotyczącego planu Piątki Morawieckiego skupił się na ulgach dla przedsiębiorców. Niższe składki ZUS i podatku CIT mają być „rozbiegówką” dla małych firm i mikroprzedsiębiorstw. Ważnym punktem spotkania była sprawa ułatwienia życia osobom niepełnosprawnym.
Dostępność plus to program poprawy infrastruktury dla inwalidów i osób starszych. Dla rodziców pojawiła się propozycja programu Dobry Start, czyli 300 zł corocznej, szkolnej wyprawki dla każdego ucznia do 18-ego roku życia.

Morawiecki odniósł się też do choroby afrykańskiego pomoru świń. Według jego słów ASF, które dotknęło przede wszystkim wschodnie tereny Polski, jest wynikiem rządów PO. Premier zaproponował większe dopłaty do odszkodowań dla rolników, szczególnie dla hodowców.

Poza polityką krajową mało precyzyjnie odniósł się do problemów lokalnych. W tym punkcie przemówienia poprzestał jedynie na budowie, wciąż wyczekiwanej, Via Carpatii i trasy S17 oraz 1,3 mld zł przeznaczonych na drogi lokalne.

Na koniec spotkania przewidziano pytania mieszkańców do premiera. Łukowianie pytali głównie o przyszłość reform jak i całej polityki PIS. Padło też kilka pytań o sprawy związane z ich miastem.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE