Reklama

Reklama

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin oceniła zachowanie jednego z radnych jako naganne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin oceniła zachowanie jednego z radnych jako naganne - Zdjęcie główne

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin została powołana w 2006 roku w celu wzmacniania obywatelskiej postawy młodzieży Lublina oraz edukacji w ramach procesów demokratycznych | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzieżowa Rada Miasta, która właśnie zaczyna nową kadencję, przyjęła stanowisko w sprawie, jej zdaniem - nagannego zachowania jednego z radnych.

Reklama

Nie spodobała się akcja poparcia Strajków Kobiet przez MRM

 

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin przygotowała stanowisko w sprawie nagannego zachowania Radnego Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, Łukasza Zabłockiego – reprezentanta Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie. Odniesniono się w nim m.in do sytuacji gdy MRM 23 października na swoim oficjalnym profilu Facebook wyraziła poparcie dla Strajków Kobiet po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego na temat zakazu aborcji. Młodzi radni zamieścili post, na którym kilkoro zrobiło sobie zdjęcia z hasłami protesu np. "Piekło kobiet", "Powiedz komuś", czy z symbolami błyskawic.

 

Na akcję zaregował Klub Młodzieży Konserwatywnej, czyli klub w Młodzieżowej Radzie Miasta Lublin XV kadencji. Jego członkowie wydali oświadczenie, pod którym podpisał się m.in. Łukasz Zabłocki. Oświadczenie zamieszczono na oficjalnym profilu Facebook Klubu. Podkreślono w nim, że protesty kobiet to akcja, której postulaty nie dotyczą młodzieży i, która ma "oczywiste powiązania z kilkoma skrajnie lewicowymi ugrupowaniami". 

 

- Oświadczamy, że nie odbyło się głosowanie nad wstawieniem wyżej wymienionego posta oraz, że te osoby złamały §50 statutu Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, który brzmi "Radny może wykonywać swoje czynności po złożeniu na I sesji ślubowania - czytamy w oświadczeniu. 

 

W samym ślubowaniu radnych jest mowa m.in. o tym, że radni obiecują dla dobra i pomyślności młodzieży Lublina i działać zgodnie z prawem. W oświadczeniu na temat złamania statutu pojawia się też np. informacja, że Rada jest apolityczna, niezwiązana z żadną partią i ugrupowaniem. 

 

- Osoby te usprawiedliwiły to zachowanie poinformowaniem nas o tym, że na wewnetrznym, nieoficjalnym forum Rady odbyła się dyskusja na ten temat, czemu zaprzeczają obecni na owym forum przyszli radni. Co więcej, osoby te wykorzystały znajomość hasła do strony Młodzieżowej Rady Miasta Lublin na Facebooku i Instagramie, aby wstawić post, który łamie nasz statut - czytamy dalej w oświadczeniu. 

 

Rada reaguje i przyjmuje stanowisko

 

Wczoraj (17 listopada) odbyła się I sesja MRM XV kadencji, a dzisiaj konferencja prasowa o działaniach młodych radnych na najbliższy czas w trakcie której odniesniono się też do stanowiska.

 

- Jeden z radnych przy okazji protestów kobiet, w internecie wykazywał się bardzo dużym brakiem szacunku dla strajkujących. Jego zachowanie podchodziło pod znamiona szowinistyczne i ksenofobiczne. W związku z tym radni przyjęli stanowisko w tej sprawie. W dniu jutrzejszym skieruję pismo do dyrektor szkoły do której radny ten uczęszcza z informacją o podjętym stanowisku - mówił Filip Jastrzębski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. 

 

Pełna treść stanowiska

 

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin potępia zachowanie Radnego Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, Łukasza Zabłockiego, który na swoich social mediach publicznie obrażał wiele grup społecznych za poglądy, które nie są mu bliskie. Nazwał kobiety „urządzeniami kuchennymi”, „zwierzętami” oraz z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji stwierdził, że „wszyscy ludzie, geje, feministki” są osobami nienormalnymi. Nie widzi również nic złego w porównaniu osób protestujących w obronie praw kobiet, jako „feminazistek” do totalitarnych reżimów Hitlera oraz Stalina.

 

Poza obelgami w kierunku grup społecznych, Radny Zabłocki nie szczędził sobie ataków w kierunku Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, która rzekomo złamała statut, gdy interweniowała w sprawie odebrania praw kobietom. Młodzieżowa Rada jest i będzie apartyjna, ale nie możemy zapominać, że obowiązkiem Rady jest zabieranie głosu w sprawach najważniejszych.

 

Młodzieżowa Rada nigdy nie pozwoli na mowę nienawiści i zawsze, gdy grupy społeczne będą dyskryminowane, będzie interweniować, zwłaszcza jeśli chodzi o członków Rady, którzy dopuszczają się do tak haniebnych czynów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE