Reklama

Młodzi lublinianie będą protestować przeciwko władzy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Strajk Wkurzonych/facebook.com

Młodzi lublinianie będą protestować przeciwko władzy - Zdjęcie główne

Podobne wydarzenie odbyło się już w Krakowie | foto Strajk Wkurzonych/facebook.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek na placu Łokietka odbędzie się „Strajk Wkurzonych Lublin – Walka Trwa Dalej”. - Stańcie z nami ramię w ramię 7 sierpnia o godz. 18, by wspólnie zaprotestować przeciwko skandalicznym działaniom władzy! – przekonują organizatorzy.

Nie zgadzają się z PiS-em

 

Organizatorami wydarzenia w Lublinie jest Strajk Wkurzonych i Ruch Ośmiu Gwiazd. Drugi z nich jest oddolny i  powstał w odpowiedzi na polskie realia społeczno-polityczne. Ma przyciągnąć młodych, którzy nie zgadzają się z obecnymi rządzącymi, czyli partią Prawo i Sprawiedliwość, ale szanują każdą partię opozycyjną. Same osiem gwiazdek, które często występują na transparentach ruchu, to zamaskowany i „ocenzurowany”  wulgaryzm wobec PiS.

 

Mają dwanaście postulatów

 

Strajk Wkurzonych i Ruch Ośmiu Gwiazd wspólnie przygotowały „Manifest Młodego Pokolenia”, czyli 12 postulatów. Wśród nich jest m.in. sprzeciw dla prowadzenia kampanii nienawiści i aktów dehumanizacji wobec osób innych narodowości, wyznania i orientacji seksualnej, brak zgody na upolitycznianie policji, żądania wdrożenia prawdziwych pakietów pomocowych dla pracowników i przedsiębiorców najbardziej dotkniętych przez pandemię koronawirusa, sprzeciw wobec propagandy i cenzury w mediach publicznych.

 

Wśród postulatów są też żądania ukarania osób odpowiedzialnych za wielomilionowe oszustwa i marnotrawienie publicznych pieniędzy, sprzeciw wobec irracjonalnych metod prowadzenia prac legislacyjnych w polskim parlamencie, brak zgody na ignorowanie problemu zmian klimatu, żądania wprowadzenia obligatoryjnego i bez progowego dnia referendalnego, brak zgody na upartyjnianie sądów i  ingerencji w wolność słowa, żądania podwyżek dla nauczycieli i wychowawców oraz brak zgody na upartyjnianie uniwersytetów.

 

"Walka dalej trwa!"

 

- Stańcie z nami ramię w ramię 7 sierpnia o godz. 18, by wspólnie zaprotestować przeciwko skandalicznym działaniom władzy! Wielu z nas od dłuższego czasu wkurza się w internecie na politykę PiS-u. W końcu przyszła pora, by tę złość zademonstrować, zorganizować się i wyjść na ulicę. I zgodnie z naszą zapowiedzią – walka dalej trwa! PiS wygrał jedną bitwę, ale nie wojnę o nasze prawa. Dlatego też musimy zdecydowanie pokazać, że nie ma naszej zgody na politykę absurdów, manipulacji i nienawiści! – przekonują organizatorzy na profilu Facebook wydarzenia.

 

Podobne strajki odbędą się tego samego dnia w Krakowie, Warszawie, Katowicach i Koszalinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE