Reklama

Mikołajkowa sobota w Barwnej i Multicentrum to dopiero początek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Anna Węgrzyniak

Mikołajkowa sobota w Barwnej i Multicentrum to dopiero początek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sobotnie przedpołudnie było dla najmłodszych mieszkańców Białej okazją do mikołajkowych zabaw. Biblioteka Barwna oraz Multicentrum przygotowały na ten dzień wiele atrakcji. W ramach cyklu \"4, 5, 6 - do Barwnej w sobotę leć!\" odbyły się zajęcia o tematyce mikołajkowej dla najmłodszych.

Były prace  plastyczne, śpiewanki, tańce i oczywiście czytanie książek. Barwna nie zapomniała o starszakach. Dzieci od 7 roku życia mogły zmierzyć się w konkursie \"Let me out\" - tu potrzebny był spryt i logiczne myślenie. Za pomocą wskazówek i łamigłówek należało wydostać się z zamkniętego pomieszczenia w ciągu 15 minut.

Sobotni dzień to nie koniec grudniowych atrakcji w Barwnej. - W najbliższy wtorek, 8 grudnia, dalszy ciąg świątecznych zajęć. Warsztaty tworzenia kartek bożonarodzeniowych o godzinie 17.00, a w następną sobotę całodzienne robienie ozdób choinkowych. Za tydzień również pokaz filmowy dla dzieci w wieku 4-8 lat - mówi Mariola Szupiluk, pracownik biblioteki.

Zachęca też do zaangażowania się w akcję bookcrossingu, czyli nieodpłatnego przekazywania książek i pozostawiania ich w miejscach publicznych lub specjalnie do tego przeznaczonych. - Przeczytane książki zostawiamy na ławce w parku czy w autobusie, można je także przynieść do biblioteki. Z naszej półki bookcrossingowej oznaczonej hasłem \"Nie tylko Mikołaj przynosi prezenty\", można wybrać sobie książkę i zabrać ją do domu, a po przeczytaniu przekazać dalej – tłumaczy Szupiluk.

Pracownicy Multicentrum oraz wolontariusze również zorganizowali mikołajkowe spotkanie. Grzeczne dzieci otrzymały drobne upominki prosto z rąk Mikołaja. 

A my, korzystając z okazji, spytaliśmy najmłodszych ekspertów mikołajkowych tematów, kim jest święty Mikołaj?
Sześcioletni Filip twierdz, że Mikołaj mieszka w Mikołajkach. Pawełek mówi, że Mikołaj to pan z białą brodą i czapką z pomponem. Jego starszy brat dodaje, ze Mikołaj patrzy czy ktoś jest grzeczny, a jeśli tak, to przynosi prezenty.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE