Reklama

Miejskie żłobki będą czynne w wakacje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay (zdjęcie ilstracyjne)

Miejskie żłobki będą czynne w wakacje  - Zdjęcie główne

foto pixabay (zdjęcie ilstracyjne)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Lublina będą mogli skorzystać z pełnej oferty placówek również w lipcu i sierpniu br. Miasto w celu wsparcia rodziców pracujących odstępuję w tym roku od zasady dyżurów wakacyjnych.

– Dotychczasowe limity wprowadzone z uwagi na stan epidemii pozwalały na zapewnienie opieki w miejskich żłobkach maksymalnie 322 dzieciom. Aktualnie rząd wprowadza kolejne złagodzenia obostrzeń, również w placówkach opieki nad dziećmi do lat 3. Umożliwi nam to zwiększenie od 15 czerwca liczby miejsc dla dzieci do 460. Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo zarówno naszych najmłodszych mieszkańców, jak i kadry lubelskich żłobków, dlatego kolejne poluzowania wprowadzamy z dużą ostrożnością. W tym celu wypracowaliśmy szereg szczegółowych procedur postępowania, tak aby rodzice mogli bezpiecznie oddać swoje dzieci pod opiekę. Sukcesywne zwiększanie liczby miejsc będzie wiązało się zatem z modyfikacją wypracowanych już zasad postępowania, o czym będziemy na bieżąco informować rodziców – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.

W lipcu, jak i sierpniu czynne będą wszystkie placówki wchodzące w skład Miejskiego Zespołu Żłobków w Lublinie. Na terenie naszego miasta działało będzie łącznie 9 placówek, dysponujących łącznie 1209 miejscami.


Od 18 maja wszystkie placówki miejskie wznowiły swoją działalność w zakresie opieki nad dziećmi. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, z uwagi na konieczność zachowania dystansu, zostały wprowadzone ograniczenia dotyczące m.in. maksymalnej liczby dzieci oddawanych pod opiekę żłobków. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE