Reklama

Reklama

Miejski Urząd Pracy w Lublinie stara się pomagać bezrobotnym i pracodawcom

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Miejski Urząd Pracy w Lublinie stara się pomagać bezrobotnym i pracodawcom - Zdjęcie główne

- Dokładamy starań, by formy wsparcia były efektywne i dawały szansę na realną pomoc zarówno bezrobotnym, jak i pracodawcom - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejski Urząd Pracy w Lublinie realizuje programy na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej. Do tego, nadal rozdysponowuje pieniądze w ramach tzw. tarczy antkryzysowej.

Reklama

Na 31 października liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Miejskim Urzędzie Pracy wynosiła 10 243 osoby, co zonacza, że zmalała w stosunku do poprzedniego miesiąca o 104 osoby. Stopa bezrobocia na koniec września dla Lublina kształtowała się na poziomie 5,7% (dla województwa lubelskiego wynosiła 7,9%, dla całej Polski 6,1%) i w stosunku do sierpnia 2020 nie zmieniła się. GUS nie opublikował jeszcze danych o stopie bezrobocia za październik.

 

W ramach pomocy pracodawcom, urząd cały czas rozdysponowuje środki dla przedsiębiorców w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Do MUP do końca października wpłynęło ponad 29 tys. wniosków o udzielenie wsparcia w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Pomoc otrzymało ponad 25 tys. lubelskich pracodawców, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych, na łączną kwotę ponad 167 mln. zł. 

 

- Dokładamy starań, by formy wsparcia były efektywne i dawały szansę na realną pomoc zarówno bezrobotnym, jak i pracodawcom. Staże to instrumenty rynku pracy, które co roku cieszą się największym zainteresowaniem zarówno ze strony pracodawców, jak i osób bezrobotnych. Przedsiębiorcy korzystają również chętnie ze środków na organizację prac interwencyjnych czy doposażenie stanowiska pracy - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

 

Podpisując umowę o organizację stażu pracodawca nie ponosi kosztów związanych z jej realizacją, finansuje tylko wstępne badania lekarskie stażysty. To urząd pracy wypłaca stypendium stażowe dla skierowanego bezrobotnego. Obecnie wynosi ono 120% zasiłku dla bezrobotnych, czyli 1440 zł brutto. Nabór wniosków prowadzony jest do wyczerpania środków finansowych. Oprócz tego, MUP ma też środki finansowe na dotacje dla osób do 30 roku życia chcących założyć działalność gospodarczą i na organizację staży dla osób powyżej 30 lat. O pieniądze mogą starać się bezrobotni meiszkańcy zarejestrowani w MUP.

 

Szczegółowe informacje o możliwości ubiegania się o wsparcie dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie: www.muplublin.praca.gov.pl. Informacje można też uzyskać telefonicznie pod nr tel.: 81 466 52 52. Numer telefonu przeznaczony dla pracodawców: 81 466 52 44.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE