Reklama

Międzynarodowe obchody 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka w Lublinie

Opublikowano: pon, 18 lis 2019 15:48
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Międzynarodowe obchody 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka w Lublinie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lublin dołącza do świętowania 30. rocznicy podpisania konwencji o prawach dziecka. Celebracja odbędzie się przez podświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków w mieście na niebiesko. Lublin wraz z innymi miastami w Polsce i na świecie dołączył do inicjatywy UNICEF Polska.

W Lublinie poważnie słuchamy głosu dzieci, traktujemy je jako partnerów, uwzględniamy ich opinie i pozwalamy na dokonywanie wyborów. Naszym obowiązkiem jest nie tylko zapewnienie najmłodszym mieszkańcom Lublina dostępu do dobrej edukacji, przestrzeni dla rozwoju, ochrony zdrowia i bezpieczeństwa, ale również prawa każdego dziecka do życia w wolności, godności, równości i tolerancji. Każdego dnia staramy się, by nasza praca w pełni odzwierciedlała zapisy Konwencji, dlatego też nie mogło zabraknąć udziału Lublina w jubileuszowych obchodach – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.


Konwencja o prawach dziecka jest najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dzieci na świecie. Dokument został uchwalony 20 listopada 1989 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Konwencja mówi, że każdemu dziecku niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka. Inicjatorem jej powstania była Polska. Realizacja zapisów konwencji należy przede wszystkim do zadań państwa oraz jego struktur.


Już w poniedziałek (18 listopada) o godzinie 16:00 niebieskim kolorem rozbłyśnie budynek miejskiego Ratusza. Plac Litewski i Arena Lublina będą podświetlone na niebiesko przez trzy dni. Z kolei w środę (20 listopada) wcześniej wspomnianą barwa skierowana zostanie na Centrum Spotkania Kultur.  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE