Miasto Lublin zachęca do korzystania z wyszukiwarki grobów

Wyszukiwarka "Grobonet" funkcjonuje od 2010 roku i umożliwia znalezienie grobów swoich bliskich | foto Miasto Lublin

wiadomosci Urząd Miasta zachęca do korzystania z interenetowej wyszukiwarki grobów na lubelskich cmentarzach. Dzięki niej można zapalić też wirtualnego znicza z dedykacją.

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 30 października 2020 13:20 | Aktualizacja: 30 października 2020 11:28

W najbliższą niedzielę (1 listopada) przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym Urząd Miasta Lublin przypomina, że za pośrednictwem strony internetowej cmentarze.lublin.eu można odnaleźć groby znajdujące się na lubelskich cmentarzach komunalnych przy Drodze Męczenników Majdanka oraz przy ul. Białej. Wyszukiwarka "Grobonet" funkcjonuje od 2010 roku i umożliwia znalezienie grobów swoich bliskich w bazie 67 tys. 150 pochowanych osób oraz zlokalizowanie ich grobu na mapie.
 
- Po wpisaniu danych osoby zmarłej w polu wyszukiwania, wyświetlą się nie tylko fotografie nagrobka i dokładne wskazanie sektora, rzędu i numeru kwatery, ale również dane wszystkich pozostałych osób pochowanych w tej lokalizacji. System umożliwia także zapalenie wirtualnego znicza z dedykacją, do czego zachęcamy, zwłaszcza w stanie epidemii - informuje Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.