Reklama

Reklama

Miasto Lublin opłaci pobyt zwierząt w hotelu. To rozwiązanie dla właścicieli zakażonych lub w kwarantannie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Miasto Lublin opłaci pobyt zwierząt w hotelu. To rozwiązanie dla właścicieli zakażonych lub w kwarantannie - Zdjęcie główne

Miasto Lublin opłaci pobyt zwierząt w hotelu. To rozwiązanie dla właścicieli zakażonych lub w kwarantannie | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin pomoże mieszkańcom i ich zwierzętom, opłacając pobyt zwierząt w hotelu Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt. Akcja jest skierowana do osób zakażonych lub przebywających na kwarantannie.

Reklama

Wraz ze wzrostem ilości chorych na koronawirusa przybywa zwierząt potrzebujących nawet najbardziej podstawowej opieki np. wyprowadzenia na spacer, czy zaprowadzenia do weterynarza. 

 

- Mając na uwadze ten narastający problem, Miasto Lublin już w kwietniu podpisało umowę z Lubelskim Centrum Małych Zwierząt na hotelowanie naszych podopiecznych i zabezpieczyło środki na jej realizację. Liczymy jednak na rozsądek mieszkańców i w pierwszej kolejności szukanie wsparcia u rodziny i sąsiadów, by wesprzeć tych najbardziej potrzebujących i oszczędzić zwierzętom stresu przeprowadzki - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

 

W związku z tym osoby chore na Covid-19 lub objęte kwarantanną, mogą bezpłatnie oddać pupila do hotelu Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt, na jakiś czas. Dotyczy to mieszkańców Lublina, którzy nie mogą zapewnić opieki zwierzętom w żaden inny sposób. Pobyt opłaca Miasto. Żeby skorzystać z rozwiązania trzeba skontaktować się ze Strażą Miejską. Po każdorazowej weryfikacji sytuacji przez funkcjonariuszy, zabiorą oni zwierzaka od właściciela i zawiozą do LCMZ. Wszystko odbywa się bez bezpośredniego kontaktu z chorym.

 

Z opieki skorzystać mogą wszystkie zwierzęta domowe w tym również wymagające specjalistycznej diety lub przyjmujące leki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE