Reklama

Medale Prezydenta dla zasłużonych Lublinianek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Medale Prezydenta dla zasłużonych Lublinianek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Lublina Krzysztof Żuk, z okazji Dnia Kobiet, wręczył medale Paniom, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju i promocji naszego Miasta. Wyróżnione Lublinianki na co dzień angażują się w pracę na rzecz Mieszkańców Lublina. Wśród medalistek są reprezentantki życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

- Jak co roku, z okazji Dnia Kobiet, w ten symboliczny sposób, chcę uhonorować Panie, które poprzez swoją działalność zawodową i prywatną pracują na rzecz miasta i społeczności lokalnej. Wyróżnione Lublinianki odnoszą sukcesy w dziedzinie kultury, pomocy społecznej, edukacji czy przedsiębiorczości. Cieszę się, że w Lublinie mamy tak wiele znakomitych kobiet, których aktywna postawa, osobiste zaangażowanie i profesjonalizm mogą być wzorem dla innych - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Medale Prezydenta Miasta Lublin w tym roku otrzymało 12 pań. Są to:

Jadwiga Szubartowicz - najstarsza Polka, mieszkanka Lublina. Pani Jadwiga urodziła się w 1905 r. Jest osobą godną naśladowania, ma wielką pogodę ducha i otwartość na drugiego człowieka. Bogata doświadczeniem długoletniego życia chętnie się nim dzieli, emanuje patriotyzmem i miłością do drugiego człowieka.

Alicja Barton jest wolontariuszką w domach pomocy społecznej, szpitalach, domach dziecka, przedszkolach oraz hospicjum, które odwiedza, niosąc potrzebującym uśmiech i radość. Autorka wierszy i książek dla dzieci. Współorganizatorka spotkań literackich dla najmłodszych.

Kinga Hendzel jest redaktorem Radia Lublin, członkiem Rady Artystyczno-Programowej Teatru Starego w Lublinie. Pomysłodawczyni i realizatorka pierwszych w kraju projektów z zakresu edukacji obywatelskiej, skierowanych do młodzieży. Jedna z inicjatorek \"Radiowej lekcji muzyki\".

Prof. dr hab. Iwona Hofman jest Prodziekanem ds. Studenckich Wydziału Politologii UMCS. Prowadzi badania w zakresie publicystyki i myśli politycznej polskiej emigracji po 1945 roku. W kręgu zainteresowań Pani profesor znajdują się także problemy współczesnego dziennikarstwa, związki mediów i polityki oraz marketing polityczny. Osiągnięcia naukowe Pani Profesor doceniane są w kraju i za granicą.

Anna Kistelska pracuje jako Instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Z wykształcenia teatrolog, animatorka kultury. Posiada bardzo rozległy dorobek animatorski z dziedziny edukacji i sztuki zarówno w środowisku młodzieży jak i seniorów. Współorganizatorka i jurorka wielu konkursów recytatorskich i teatralnych.

Dr n. med. Maria Jolanta Korniszuk pełni funkcję Państwowego Inspektora Sanitarnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na obszarze województwa lubelskiego. Posiada specjalizację II stopnia w zakresie epidemiologii. Jest nauczycielem akademickim i wojewódzkim konsultantem w dziedzinie epidemiologii. Autorka i współautorka licznych publikacji naukowych.

Beata Kozidrak jest wokalistką zespołu BAJM, autorką tekstów wszystkich piosenek zespołu, kompozytorką. Swoją karierę otworzyła piosenką „Piechotą do lata”, nagrodzoną w koncercie debiutów Festiwalu w Opolu w 1978 roku. Obok licznych nagród zespołowych Beata Kozidrak została wyróżniona statuetką Złotej Karolinki za całokształt działalności estradowej oraz twórczy wkład w rozwój polskiej kultury. W 2010 roku otrzymała honorowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego. Pod koniec tego roku ukaże się trzeci solowy album artystki.

Alicja Krawczyk jest wolontariuszką w Hospicjum Dobrego Samarytanina, od 10 lat oddana służbie chorym, rozmawia z nimi, słucha wspomnień, wspiera ich rodziny. Kwestuje na ulicach miasta, zbierając środki finansowe potrzebne na działalność Hospicjum.

Grażyna Łojko jest menadżerem. Od wielu lat pełni ważne funkcje kierownicze w dużych lubelskich przedsiębiorstwach. Doskonale potrafi godzić życie prywatne z karierą zawodową, stanowczość z kobiecym wdziękiem, a pogodę ducha z żelazną konsekwencją. Jest pierwszą kobietą w historii Złotej Setki Dziennika Wschodniego uznaną za najlepszego menedżera na Lubelszczyźnie.

Ewa Szeliga
jest Prezesem Fundacji Wzajemnego Wsparcia KLUCZ, pomysłodawczynią i realizatorką licznych projektów aktywizujących, skierowanych do lubelskich seniorów, inicjatorką utworzenia kawiarni \"Zakątek Seniora\" - miejsca twórczych spotkań seniorów. Realizowane przez Panią Ewę projekty mają dużą wartość edukacyjną i kulturalną oraz rozwijają wolontariat osób starszych na rzecz potrzebujących.

Danuta Warząchowska jest muzykiem o dużym dorobku artystycznym z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym. Pełni funkcję dyrektora i nauczyciela gry na fortepianie w Szkole Muzycznej I i II Stopnia oraz w Szkole Muzycznej dla dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Paula Harrisa prowadzonej przez Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Jest  jurorem wielu konkursów muzycznych.

Paulina Zarębska-Denysiuk
jest pedagogiem, pracuje w Zespole Szkół Plastycznych w Lublinie jako nauczycielka historii sztuki. Kurator i krytyk sztuki, autorka projektów edukacyjnych w lubelskich galeriach. Zaangażowana w działalność Rady Kultury Przestrzeni, od lat popularyzuje sztukę poprzez swoje recenzje i teksty w licznych katalogach, wydawnictwach czy prasie. Społecznik, animator działań aktywizujących przez kulturę dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Wszystkim Paniom gratulujemy wyróżnień!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE