Reklama

Materiały wybuchowe z okresu II wojny światowej w domu 55-latka

Opublikowano:
Autor:

Materiały wybuchowe z okresu II wojny światowej w domu 55-latka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pocisk artyleryjski, granat i ponad 150 sztuk amunicji pochodzącej prawdopodobnie z okresu II wojny światowej, takie ?skarby? znaleźli hrubieszowscy policjanci w domu 55-latka.

     Pocisk artyleryjski, granat i ponad 150 sztuk amunicji pochodzącej prawdopodobnie z okresu II wojny światowej, takie „skarby” znaleźli hrubieszowscy policjanci w domu 55-latka. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności za nielegalne posiadanie broni i materiałów wybuchowych.


     4 stycznia hrubieszowscy kryminalni dostali informację, że właściciel posesji w gminie Dołhobyczów może posiadać amunicje i inne nielegalne znaleziska. Podczas przeszukania stróże prawa odnaleźli różne ciekawe agregaty, m.in. własnoręcznie wykonany wykrywacz do metali, granat F1, 154 sztuk amunicji strzeleckiej różnego kalibru oraz pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli niewybuchy do czasu przyjazdu saperów. 55- letni mężczyzna został zatrzymany w areszcie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności za nielegalne posiadanie materiałów wybuchowych.


     Policjanci apelują, jak należy się zachować w chwili znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch:


Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.Źródło: KWP LublinUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE