Reklama

Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie (zapowiedź wideo)

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archidiecezjalubelska.pl

Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie (zapowiedź wideo) - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę ulicami Lublina, Chełma i Puław przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. "Dziękuje, że żyje" to główne motto tegorocznej edycji Marszu na Lubelszczyźnie i nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku ogólnopolskie hasło marszu brzmi: „Polska rodziną silna”, które nawiązuje do szczególnej roli rodzin w budowaniu przyszłości ojczyzny.

-W ramach Marszu Archidiecezja Lubelska powołała Fundusz Obrony Życia, który jest przeznaczony dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Lekarze będą mogli zgłaszać się do Kurii, aby uruchomić fundusz na nagłe potrzeby – podkreśla ks. Mirosław Ładniak.

W Akcji „Selfie dla życia” mógł wziąć udział każdy. Wystarczy zrobić sobie selfie (samemu lub z rodziną, przyjaciółmi czy wspólnotą) i udostępnić je na Facebooku bądź Tweeterze z hasztagiem #Dziękujężeżyję. 
Za każde udostępnione zdjęcie, zostanie przekazana złotówka na rzecz funduszu „Dobrze że Żyjesz!”. Zebrane środki zostaną przekazane dla potrzebujących dzieci.

-Ten marsz chce ukazać nam, że rodzina jest drogą Kościoła. Marsz jest wyrazem podziękowania, wdzięczności za dar Rodziny – mówi ks. Tadeusz Pajurek z Parafii Św. Rodziny na Czubach.

Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie organizuje Centrum Jana Pawła II w Lublinie, Archidiecezja Lubelska oraz Fundusz Obrony Życia. Przypomnijmy, że marsze odbywają się aż w 50 miastach Polski.

Poniżej przedstawiamy program wydarzenia oraz oficjalną zapowiedź i szczegóły w wideo.

15.00 – Msza św. w kościele akademickim KUL
16.00 – Rozpoczęcie Marszu
17.00 – Zakończenie Marszy na Placu Zamkowym
17.15 – Piknik rodzinny z koncertem Majki Jeżowskiej i podsumowanie akcji „Selfie dla życia”Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE