Reklama

Reklama

Lublin: Wykładowczyni UMCS zrealizuje projekt w ramach konkursu "Solidarni z Białorusią"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Centrum Promocji UMCS

Lublin: Wykładowczyni UMCS zrealizuje projekt w ramach konkursu "Solidarni z Białorusią" - Zdjęcie główne

Wydział Filologiczny (dawniej Wydział Humanistyczny), gdzie mieści się Instytut Filologii Polskiej, na którym pracuje prof. Stanisława Niebrzegowska - Bartmińska | foto Centrum Promocji UMCS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Projekt prof. Stanisławy Niebrzegowskiej - Bartmińskiej z Instytutu Filologii Polskiej UMCS otrzymał finansowanie w konkursie "Solidarni z naukowcami", realizowanym we współpracy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej w ramach inicjatywy "Solidarni z Białorusią".

Reklama

Celem konkursu jest wspieranie przez NCBR projektów polskich organizacji prowadząych badania i upowszechniających wiedzę, współpracujących z naukowcami z Białorusi.

- Doceniony projekt pn. Koncept Ojczyzna i радзіма w świadomości Polaków i Białorusinów. Studium etnolingwistyczne będzie miał charakter porównawczy – mieści się w nurcie badań etnolingwistycznych, w których dąży się do poznania mentalności człowieka postrzegającego świat w perspektywie określonej przez wspólnotę językową i kulturową. Termin jego rozpoczęcia przewidziano na 1 września 2022 r. - wyjaśnia Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

Projekt będzie realizowany przez prof. Stanisławę Niebrzegowską-Bartmińską oraz prof. Alenę Rudenkę z Katedry Językoznawstwa Teoretycznego Słowiańskiego Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego w Mińsku . Wartość otrzymanego dofinansowania wynosi 248 500,56 zł.

Profesor Alena Rudenka jest stypendystką Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Dzięki rocznemu stypendium od marca 2021 r. przebywa w IFP UMCS (opiekun stażu: prof. S. Niebrzegowska-Bartmińska) i pracuje wraz z naukowcami z UMCS i KUL nad kolejnym tomem Leksykonu aksjologicznego Słowian i ich sąsiadów pn. Demokracja, przygotowywanym przez międzynarodowe grono badaczy pod kierunkiem prof. Jerzego Bartmińskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy