Reklama

Reklama

Lublin: Więcej artystów dostanie stypendia? Miasto konsultuje projekt uchwały

Opublikowano: pt, 24 wrz 2021 16:05
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Więcej artystów dostanie stypendia? Miasto konsultuje projekt uchwały - Zdjęcie główne

Więcej artystów dostanie stypendia? Miasto konsultuje projekt uchwały | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizacje pozarządowe będą mogły wziąć udział w konsultacjach projektu uchwały dotyczącej przyznawania stypendiów. Chodzi o pieniądze dla osób zajmujących się twórczością artystyczną. W ramach zmian miałyby zostać dodane zapisy o stypendiach dla młodzieży w związku z otrzymaniem przez Lublin tytułu "Europejska Stolica Młodzieży 2023".

Reklama

- Poddawany pod konsultacje dokument to projekt uchwały Rady Miasta Lublin w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury oraz ich wysokości. Celem przeprowadzenia konsultacji jest poznanie opinii i uzyskanie uwag lubelskiego środowiska kultury w sprawie nowej regulacji dotyczącej stypendiów w dziedzinie kultury - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Na Dziesiątej powstanie nowy dom kultury

Stypendium polega na przyznaniu środków finansowych: na realizację projektu z zakresu twórczości artystycznej lub z zakresu upowszechniania kultury; na czynny udział w międzynarodowych lub ogólnopolskich konkursach, festiwalach, przeglądach lub projektach kulturalnych odbywających się poza Lublinem; za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej; na realizację młodzieżowego projektu z zakresu twórczości artystycznej lub z zakresu upowszechniania kultury. Projekt stypendialny z zakresu twórczości artystycznej może być realizowany w takich dziedzinach sztuki jak np: taniec, teatr, film, literatura, muzyka, sztuki wizualne, w tym m.in.: malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek, fotografia, multimedia, instalacja, intermedia. Z kolei z zakresu upowszechniania kultury w m.in. animacji kultury, organizacji wydarzeń kulturalnych, edukacji kulturalnej i artystycznej, wydawnictwach kulturalnych i badaniach nad kulturą.

Opinie, uwagi i propozycje zmian w zapisach projektu uchwały należy składać w formie pisemnej do Wydziału Kultury przy ul. Złotej 2, II piętro, 20-112 Lublin lub poprzez przesłanie formularza w formie elektronicznej na adres [email protected] albo telefonicznie pod numerami 81 466-37-14 i 81 466-37-20. Dodatkowo w Wydziale Kultury odbędą się też dyżury konsultacyjne w następujących terminach: 21 września - 5 października w godzinach 11.00-14.00, 23 i 30 września (czwartki) w godzinach 15.00-17.00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.