Reklama

Lublin walczy ze smogiem. 1 mln złotych na wymianę pieców w 2020 roku

Opublikowano: śr, 11 gru 2019 20:29
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Lublin walczy ze smogiem. 1 mln złotych na wymianę pieców w 2020 roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach 1 mln złotych dotacji przeznaczonej z Programu Ograniczenia Niskiej Emisji w 2019 roku zlikwidowano 168 pieców i kotłów. W projekcie budżetu na rok 2020 Prezydent Miasta Lublin zagwarantował kolejny milion w ramach programu.

Jak informuje Miasto Lublin, PONE obejmuje dofinansowanie do 50% kosztów działań polegających na trwałej zmianie systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na inny, bardziej ekologiczny, czyli podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, montaż ogrzewania gazowego, elektrycznego bądź olejowego, pompy ciepła lub systemu hybrydowego. Z dofinansowania mogą skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy, jednostki sektora finansów publicznych, ale także lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy mają umowę najmu lokalu i którzy uzyskają zgodę ZNK na przeprowadzenie zmiany instalacji grzewczej.

 

Miasto w ramach programu walki ze smogiem przeznaczyło od 2013 roku około 3 mln złotych na likwidację 500 pieców i kotłów. Straż Miejska prowadzi stałe kontrole w ramach Eko Patrolu – od początku 2019 roku strażnicy przeprowadzili ich ponad 700. Kontrole były przeprowadzane w zakresie spalania w piecach niedozwolonych substancji. Strażnicy jednocześnie edukowali mieszkańców w zakresie prawidłowej techniki palenia w piecach.

 

Wnioski o udzielenie dotacji oraz inne niezbędne informacje znajdą Państwo na stronie: lublin.eu.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE